هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

موافقت نمایندگان با تعاریف مندرج در طرح سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت اصطلاحات تعریف شده اعم از دانشگاه، وزارتین، سنجش، پذیرش و تحصیلات تکمیلی را در طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور تصویب کردند.
یکشنبه 22 آذر 1394 ساعت 10:53
موافقت نمایندگان با تعاریف مندرج در طرح سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی نمایندگان مردم در خانه ملت اصطلاحات تعریف شده اعم از دانشگاه، وزارتین، سنجش، پذیرش و تحصیلات تکمیلی را در طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور تصویب کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/71685.jpg موافقت,نمایندگان,با,تعاریف,مندرج,در,طرح,سنجش,و,پذیرش,دانشجویان,تحصیلات,تکمیلی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، با 107 رأی موافق، 40 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در مجلس با ماده یک طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور موافقت کردند.

گفتنی است؛ در ماده یک این طرح آمده است که تعریف اصطلاحات به کار رفته در این طرح به شرح زیر است:

الف –دانشگاه: به کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی تحت پوشش وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی غیر دولتی اطلاق می شود.

ب –وزارتین: به وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آ‌موزش پزشکی اطلاق می شود.

پ –سنجش: فرآیندی است که با هدف ایجاد وحدت رویه و هماهنگی در بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی، ایجاد فضای رقابتی یکسان و برقراری عدالت آموزشی برای کلیه داوطلبان تحصیلات تکمیلی از طریق آزمون، مصاحبه علمی، بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی و فناوری انجام می شود.

ت- پذیرش: فرآیندی است که با شرکت داوطلب در آزمون آغاز و با بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری، انجام مصاحبه علمی و سنجش عملی تکمیل و با اعلام نتایج قبولی توسط وزارتین از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجی آموزش وزارت بهداشت، درمان و آ‌موزش پزشکی پایان می یابد.

ث- تحصیلات تکمیلی: شامل مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری ناپیوسته و دکتری تخصصی می باشد.

گفتنی است نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با 130 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر در مجلس ماده 2 این طرح را به کمیسیون آموزش و تحقیقا برای بررسی بیشتر ارجاع دادند.

در ماده 2 این طرح آمده است که برنامه ریزی، تصویب مقررات، هماهنگی و نظارت بر نحوه سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی بر عهده شورای سنجش و پذیرش دانشجو با ترکیب مندرج در ماده 2 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 10/6/1392 است که در این قانون به اختصار «شورا» نامیده می شود./     

پایان پیام         

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000