سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرمرادزهی تاکید کرد:

واسطه‌ها فاتحان بازار شب یلدا/هندوانه 4 هزار تومانی نشانی از بی‌تدبیری در کنترل بازار

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از افزایش نجومی قیمت میوه شب یلدا در بازار،گفت:دلالان،‌واسطه ها و سلف خرها در بی نظمی بازار فاتحان قیمت ها هستند.
یکشنبه 22 آذر 1394 ساعت 16:08
واسطه‌ها فاتحان بازار شب یلدا/هندوانه 4 هزار تومانی نشانی از بی‌تدبیری در کنترل بازار عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از افزایش نجومی قیمت میوه شب یلدا در بازار،گفت:دلالان،‌واسطه ها و سلف خرها در بی نظمی بازار فاتحان قیمت ها هستند. http://cdn.icana.ir/d/019/54726.jpg واسطه‌ها,فاتحان,بازار,شب,یلدا/هندوانه,4,هزار,تومانی,نشانی,از,بی‌تدبیری,در,کنترل,بازار Icana

هدایت‌الله میرمرادزهی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از افزایش نجومی قیمت میوه شب یلدا در بازار،گفت:حضور آزادانه دلالان،واسطه ها و سلف خرها دربازار به افزایش نرخ ها دامن زده است.

 

بهانه محدودیت عرضه تنها عذری غیرموجه از سوی دلالان

نماینده مردم سراوان،سوران، سیب و زابل درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه کمبود و یا محدودیت عرضه در افزایش نرخ میوه نقشی نداشته است،افزود:تنها علت افزایش نرخ میوه شب یلدا،نبود نظارت بر بازار و برنامه‌ریزی ضعیف برای کنترل قیمت‌ها است.

این نماینده مردم درمجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه ذخیره سازی میوه و آجیل برای شب یلدا و عید به اندازه کافی است،تصریح کرد: بهانه محدودیت عرضه،تنها عذری غیرموجه از سوی دلالان است تا سودهای عایدی خود را از این آشفته بازار توجیه کنند.

میرمرادزهی با بیان اینکه باید نظارت بیشتری بر روند توزیع میوه و سایر نیازمندی های مردم در بازار صورت بگیرد،گفت: تنها راه قطع دست دلالان در قیمت گذاری محصولات و کالاها برنامه‌ریزی برای مدیریت تولید و عرضه است.

 

هیچ توجیهی برای افزایش قیمت میوه شب یلدا پذیرفتنی نیست

وی با تاکید بر اینکه هیچ دلیل و برهان قانع کننده ای درخصوص افزایش چندین برابری قیمت میوه برای شب یلدا وجود ندارد،تاکید کرد: درحالی که بسیاری از میوه‌ها در استان های مختلف به علت به صرفه نبودن تولید رو به نابودی است،نباید شاهد افزایش بی رویه قیمت آن با بهانه محدودیت عرضه باشیم.

میرمرادزهی مطرح کرد:عرضه هندوانه 4 هزار تومانی نشانی ازعدم مدیریت بازار و سپردن مسئولیت نرخ گذاری به دلالان است.

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،‌ یادآورشد: دولت باید با برنامه‌ریزی دقیق به حمایت از تولید و تولیدکننده داخلی بپردازد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000