هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محسنی‌ثانی:

ایران در ازای انتقال اورانیوم می‌تواند مواد اولیه پروسه غنی‌سازی را دریافت کند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران با انتقال اورانیوم می‌تواند مواد اولیه پروسه غنی‌سازی را دریافت کند، گفت:انتقال اورانیوم غنی‌سازی شده به روسیه در راستای منویات مقام معظم رهبری انجام می‌شود.
دوشنبه 23 آذر 1394 ساعت 08:01
ایران در ازای انتقال اورانیوم می‌تواند مواد اولیه پروسه غنی‌سازی را دریافت کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران با انتقال اورانیوم می‌تواند مواد اولیه پروسه غنی‌سازی را دریافت کند، گفت:انتقال اورانیوم غنی‌سازی شده به روسیه در راستای منویات مقام معظم رهبری انجام می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/70159.jpg ایران,در,ازای,انتقال,اورانیوم,می‌تواند,مواد,اولیه,پروسه,غنی‌سازی,را,دریافت,کند Icana

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص روند انتقال اورانیوم غنی‌سازی ‌شده به روسیه، اظهار داشت: انتقال اورانیوم غنی‌سازی شده از ایران به روسیه ارتباطی به بسته شدن پرونده PMD در شورای حکام ندارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در راستای اجرائی شدن موضوع انتقال اورانیوم به روسیه اقداماتی انجام شده و مباحثی نیز در حال اجرا شدن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایران بر مبنای توافقی که انجام داده و همکاری‌هایی که با روسیه بیش از گذشته انجام می‌گیرد، بهترین راه تجارت اورانیوم را دنبال می‌کند.

محسنی‌ثانی با اشاره به اینکه با انتقال اورانیوم می‌توانیم مواد اولیه پروسه غنی‌سازی را دریافت کنیم که در حال اجرا شدن این موضوع هستیم، متذکر شد: ایران در حال حاضر عضو باشگاه کشورهای هسته‌ای جهان است .

وی با بیان اینکه روسیه در این شرایط توانسته همکاری بهتری را با ایران انجام دهد، گفت: انتقال اورانیوم غنی‌سازی شده به روسیه در راستای منویات مقام معظم رهبری انجام می‌شود و لازم به ذکر است که اجرای این موضوع جزء خطوط قرمزنیست.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: اصرار ایران بر این بود که در بحث اورانیوم بازاری را از بازارهای جهانی داشته باشد و این تجارت بسیار خوبی است که می‌تواند انجام بگیرد چون برای ایران ارزش افزوده‌ای را به دنبال دارد که می‌توانیم نیازهای کشور را تامین کنیم و هم اینکه چرخ سانتریفیوژها بچرخد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000