خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/09/23 11:03:00
سرویس بین الملل
محسنی‌ثانی با اشاره به برگزاری نشست ریاض با حضور معارضان سوری:

تثبیت جایگاه تروریست‌ها در سوریه با برگزاری نشست ریاض/عربستان به‌دنبال نقش محوری در منطقه است

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه نشست معارضان سوری در ریاض و نتایج این نشست٬ مغایر با توافقات صورت گرفته در نشست وین است٬ گفت: در شرایط کنونی عربستان بر خلاف تعهدات خود٬ از گروه‌های تروریستی حمایت ویژه‌ای دارد و این موضوع مانع بزرگی برای حل سیاسی بحران سوریه است.
تثبیت جایگاه تروریست‌ها در سوریه با برگزاری نشست ریاض/عربستان به‌دنبال نقش محوری در منطقه است رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه نشست معارضان سوری در ریاض و نتایج این نشست٬ مغایر با توافقات صورت گرفته در نشست وین است٬ گفت: در شرایط کنونی عربستان بر خلاف تعهدات خود٬ از گروه‌های تروریستی حمایت ویژه‌ای دارد و این موضوع مانع بزرگی برای حل سیاسی بحران سوریه است. https://cdn.icana.ir/d/019/126659.jpg تثبیت,جایگاه,تروریست‌ها,در,سوریه,با,برگزاری,نشست,ریاض/عربستان,به‌دنبال,نقش,محوری,در,منطقه,است Icana

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به برگزاری نشست ریاض با حضور گروه‌های مخالف دولت قانونی سوریه٬ گفت: نشست ریاض به میزبانی عربستان٬ تنها برای حمایت بیشتر از گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق برگزار شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: جمهوری اسلامی به هیچ وجه نشست اخیر ریاض و شرکت‌کنندگان در این نشست را به رسمیت نمی‌شناسد٬ زیرا بسیاری از گروه‌های حاضر در این نشست٬ جزء گروه‌های تروریستی و مسلح حاضر در سوریه هستند.

وی با بیان اینکه نشست معارضان سوری در ریاض و نتایج این نشست٬ مغایر با توافقات صورت گرفته در نشست وین است٬ افزود: در شرایط کنونی عربستان بر خلاف تعهدات خود٬ از گروه‌های تروریستی حمایت ویژه‌ای دارد و این موضوع مانع بزرگی برای حل سیاسی بحران سوریه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با اعلام اینکه نشست معارضان سوری در ریاض٬ راهی برای تثبیت جایگاه تروریست‌ها در منطقه است٬ افزود: عربستان با برگزاری چنین نشست‌هایی به‌دنبال مدیریت جریان تحولات منطقه و بحران‌های مربوطه است٬ تا در نهایت بتواند از این موضوع به نحو احسن استفاده کند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ ادامه داد: با توجه به موفقیت‌های ائتلاف چهارگانه ایران٬ روسیه٬ سوریه و عراق در مبارزه با تروریست‌ها٬ عربستان خود را جامانده از قافله می‌بیند و برای رفع این مسئله دست به برگزاری چنین اقداماتی می زند.

لازم به ذکر است که عربستان از نمایندگان برخی گروه‌های مسلح که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارند نیز برای حضور در نشست ریاض دعوت به عمل آورده بود که از آن جمله می‌توان به «الجبهه الجنوبیه» [جبهه جنوبی]، «جیش الاسلام» و «احرار الشام» اشاره کرد. احرار الشام در این نشست شرکت نکرد.

قرار است دور بعدی نشست موسوم به «صلح سوریه» در نیویورک و در اواخر ماه دسامبر (ماه جاری میلادی) برگزار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet