هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شفیعی با اشاره به برگزاری نشست ریاض با حضور معارضان سوری:

نشست ریاض معطوف به برخی از گروه‌های شورشی و تروریستی بود/ضرورت حضور گروه‌های موافق و مخالف در کنفرانس سوریه

سرویس بین الملل
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه متأسفانه نشست اخیر معارضان در عربستان٬ مبنای مردمی و توجه به رأی ملت سوریه ندارد٬ گفت: این نشست تنها معطوف به برخی از گروه‌های شورشی و تروریستی بود و دربرگیرنده تمام گروه‌های مؤثر در این حوزه نبوده است.
دوشنبه 23 آذر 1394 ساعت 08:53
نشست ریاض معطوف به برخی از گروه‌های شورشی و تروریستی بود/ضرورت حضور گروه‌های موافق و مخالف در کنفرانس سوریه سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه متأسفانه نشست اخیر معارضان در عربستان٬ مبنای مردمی و توجه به رأی ملت سوریه ندارد٬ گفت: این نشست تنها معطوف به برخی از گروه‌های شورشی و تروریستی بود و دربرگیرنده تمام گروه‌های مؤثر در این حوزه نبوده است. http://cdn.icana.ir/d/019/73412.jpg نشست,ریاض,معطوف,به,برخی,از,گروه‌های,شورشی,و,تروریستی,بود/ضرورت,حضور,گروه‌های,موافق,و,مخالف,در,کنفرانس,سوریه Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به برگزاری نشست ریاض با حضور گروه‌های مخالف دولت قانونی سوریه٬ گفت: تاکنون نشست‌های بسیاری برای استقرار صلح رد سوریه برگزار شده٬ برخی از این جلسات مانند نشست ژنو تحت نظر نهاهای بین‌المللی و برخی نشست‌ها هم با مدیریت یکی از کشورهای مربوطه برگزار می‌شود.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد:طرحی می تواند در سوریه با موفقیت اجرا شود که در آن طرح٬ رأی و تصمیم مردم سوریه رکن اصل آن باشد٬ یعنی هر گونه تغییر و تحول در این کشور منوط به نظر ملت سوریه باشد.

وی گفت: کشورها و سازمان‌های بین‌المللی تنها می‌توانند تسهیل‌کننده شرایط برای تصمیم‌گیری مردم سوریه جهت تعیین سرنوشتشان باشند٬ بنابراین برگزاری نشست‌های مربوطه باید با توجه به این مکانیزم برگزار شود٬ در غیر این صورت مانند دیگر جلسات و کنفرانس‌ها محکوم به شکست است.

وی با بیان اینکه متأسفانه نشست اخیر معارضان در عربستان٬ مبنای مردمی و توجه به رأی ملت سوریه ندارد٬ افزود: این نشست تنها معطوف به برخی از گروه‌های شورشی و تروریستی بود و دربرگیرنده تمام گروه‌های مؤثر در این حوزه نبوده است.

شفیعی با تأکید بر اینکه نشست اخیر معارضان در عربستان به هیچ وجه مبنای مصالحه٬ تفاهم و مذاکره در سوریه نیست٬ تصریح کرد: این نشست تنها عرصه‌ای برای اجرای بازی عربستان درباره سوریه بود و هیچ نتیجه خاصی در آن وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ افزود: قطعا تا زمانی که تمام گروه‌های موافق و مخالف در سوریه پای یک میز گرد هم نیامده و درباره آینده این کشور صحبت نکنند؛ نمی‌توانبا برگزاری نشستی مانند نشست ریاض درباره آینده سوریه نظر دارد.

لازم به ذکر است که عربستان از نمایندگان برخی گروه‌های مسلح که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارند نیز برای حضور در نشست ریاض دعوت به عمل آورده بود که از آن جمله می‌توان به «الجبهه الجنوبیه» [جبهه جنوبی]، «جیش الاسلام» و «احرار الشام» اشاره کرد. احرار الشام در این نشست شرکت نکرد.

قرار است دور بعدی نشست موسوم به «صلح سوریه» در نیویورک و در اواخر ماه دسامبر (ماه جاری میلادی) برگزار شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000