هدر اصلی
1394/09/23 08:09:00
سرویس سیاسی
بروجردی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی اندونزی- جمهوری اسلامی ایران :

رشد گروه‌های تروریستی ضد اسلامی در منطقه ماحصل سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی اندونزی- جمهوری اسلامی ایران گفت: ایجاد و رشد گروه‌های تروریستی ضد اسلامی در منطقه ماحصل سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد تفرقه و تضعیف امت اسلامی می‌باشد.
رشد گروه‌های تروریستی ضد اسلامی در منطقه ماحصل سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی اندونزی- جمهوری اسلامی ایران گفت: ایجاد و رشد گروه‌های تروریستی ضد اسلامی در منطقه ماحصل سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد تفرقه و تضعیف امت اسلامی می‌باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/126723.jpg رشد,گروه‌های,تروریستی,ضد,اسلامی,در,منطقه,ماحصل,سیاست‌های,آمریکا,و,رژیم,صهیونیستی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت مصطفی علی اسقاف رئیس گروه دوستی پارلمانی اندونزی- جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه -22 آذر- با علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به جایگاه اندونزی بعنوان پرجمعیت ترین کشورهای جهان اسلام گفت: ظرفیت‌های فراوانی در ایران و اندونزی وجود دارد که بایستی از این بسترها برای ارتقاء سطح مناسبات در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه ارتباطات پارلمانی فیمابین بهره گرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با ابراز تاسف از بحران‌های اخیر در جهان اسلام تاکید کرد: ایجاد و رشد گروه‌های تروریستی ضد اسلامی در منطقه ماحصل سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد تفرقه و تضعیف امت اسلامی می‌باشد.

بروجردی در ادامه با تاکید بر همکاری‌های هرچه بیشتر کشورهای اسلامی در مجامع بین المللی و منطقه‌ای خاطرنشان کرد: براساس تعالیم و دستورات دین مبین اسلام، سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره بر وحدت جهان اسلام و برقراری صلح و امنیت پایدار استوار بوده است.

وی در پایان بر توسعه و گسترش همکاری‌ها و مناسبات اقتصادی و صنعتی میان جمهوری اسلامی ایران و اندونزی تاکید کرد.

در ادامه این دیدار مصطفی علی اسقاف رئیس گروه دوستی پارلمانی اندونزی- جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سابقه هزار ساله روابط دو ملت اندونزی و ایران گفت: پیشینه مراودات فرهنگی و تجاری میان دو ملت پشتوانه محکمی برای ارتقاء سطح مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین می‌باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی اندونزی- جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران افزود: در دوران جدید باید از تمامی ظرفیت‌هایمان در بخش‌های انرژی و صنعتی در راستای منافع دو ملت مسلمان بهره گرفت.

وی در پایان با قدردانی از حمایت‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران از ملل مستضعف جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین گفت: اندونزی همواره در مجامع بین المللی در کنار جمهوری اسلامی ایران خواستار آزادی مردم فلسطین از ظلم و ستم رژیم صهیونیستی بوده است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet