ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/23 10:48:41
سرویس بین الملل
حقیقت پور:

ارتش نیجریه متحد سلفی های بوکوحرام در نسل کشی شیعیان

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن انتقاد از حمله به حسینیه نیجریه و خانه رهبرشیعیان این کشور گفت: نیروهای امنیتی نیجریه به جای جنگ با ترویسم بوکوحرام به عنوان همدستی برای آنها شیعه کشی را دستور کار قرار داده است.
ارتش نیجریه متحد سلفی های بوکوحرام در نسل کشی شیعیان نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن انتقاد از حمله به حسینیه نیجریه و خانه رهبرشیعیان این کشور گفت: نیروهای امنیتی نیجریه به جای جنگ با ترویسم بوکوحرام به عنوان همدستی برای آنها شیعه کشی را دستور کار قرار داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/126761.jpg ارتش,نیجریه,متحد,سلفی,های,بوکوحرام,در,نسل,کشی,شیعیان Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه بین الملل:  نیجریه که بزرگ ترین جمعیت قاره آفریقا را در خود جای داده است این روزها به صحنه شیعه کشی تبدیل شده است. براساس گزارش های منتشر شده نیروهای امنتیتی نیجریه در حمله به منزل «شیخ ابراهیم زَکزاکِی» ، رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همچنین حمله به حسینیه بقیه الله وابسته به شیعیان اهل بیت علیهم السلام صدها نفر به شهادت رسانده یا به شدت زخمی کردند.

گفته شده  در این حمله معاون شیخ زکزاکی،پزشک مخصوص وی و اعضای خانواده شیخ ابراهیم زَکزاکِی به شهادت رسیده اند. ارتش نیجریه علت یورش به خانه الزکزاکی و حسینیه بقیه الله را تلاش هواداران شیخ ابراهیم برای ترور رئیس ستاد ارتش نیجریه در منطقه زاریا اعلام کرده است.

این در حالی است که شیخ زکزاکی و اهالی منطقه این ادعای دروغین ارتش نیجریه را تکذیب کرده و اسرائیل و آمریکا را در این حمله دخیل دانسته است.

به گزارش العالم، نظامیان ارتش نیجریه بدون هیچگونه هشدار قبلی به حسینیه بقیه الله و خانه شیخ ابراهیم یعقوب الزَکزَاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه حمله کرده و به سوی شهروندان بی دفاع آتش گشودند. نکته تاسف بار اینجاست که حاضران در این حسینیه درحال عزاداری برای 30نفر از شیعیان نیجریه که در هفته گذشته ترور شدند ، بودند.

حملات ارتش و نیروهای امنیتی نیجریه از روز شنبه آغاز شده است و تاکنون آمار ضد و نقیضی از تعداد کشته شدگان و مجروحان منتشر شده است اما آنچه که مسلم است رقم کشته ها و مجروحان از صدها نفر عبور کرده است.

 شاهدان عینی می گویند، در حمله نیروهای امنیتی نیجریه، منزل شیخ زَکزاکی و ساختمان حسینیه بقیع الله به طور کامل ویران شد.

 

منصور حقیقت پور،نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ، ضمن ابراز تاسف و ناراحتی از حوادث پیش آمده درنیجریه گفت: « حمله به شیعیان نیجریه اقدامی شبهه تروریستی است که ما انتظار نداشتیم نیروهای امنیتی نیحریه مرتکب آن شوند. کشتار خانواده رهبر شیعیان نیجریه اقدام زشتی بوده است که ایران به شدت آن را محکوم می نماید. »

این نماینده مجلس نهم گفت : « دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی و وزارت امور خارجه وظیفه دارند که با جدیت بیشتر مساله پیش آمده برای شیعیان نیجریه را پیگیری کنند.»

وی همچنین گفت: «آمریکایی ها و مدعیان حقوق بشر غربی در روزهایی که موسوم به حقوق بشر است در مقابل نقض حقوق اولیه شیعیان نیجریه سکوت کرده اند که این نیز یک رسوایی جدید برای آنها است. »

برخی کارشناسان معتقدند که  آمریکا و رژیم صهیونیستی از سفر یک ماه قبل رئیس جمهور نیجریه به ایران و نزدیک شدن این دو کشور به یکدیگر ناراحت هستند.برخی دیگر نیز این باورند که علت این حادثه برگزاری مراسم سالیانه اربعین امام حسین علیه السلام توسط مسلمانان نیجریه ای در زاریا و شهرهای مختلف این کشور بوده است.

گفتنی است که در مراسم روز جهانی قدس سال گذشته توسط نیروهای ارتش مورد حمله قرار گرفته بودند که در این حمله نیز ده ها نفر از شهروندان بی دفاع از جمله سه نفر از فرزندان شیخ زکزاکی به شهادت رسیدند.

حقیقت پور در تحلیل وضعیت نیجریه گفت : « نیجریه چندین سال است که با کابوس تروریسم بوکوحرام دست به گریبان است. همه می دانیم که القاعده ، طالبان ، داعش و حتی بوکوحرام همگی برای تامین منافع قدرت های استکباری ایجاد شده اند. دولت نیجریه هم متاسفانه به جای آن که قدرت نظامی خود را برای حمایت از مردم این کشور در مقابل بوکوحرام معطوف کند اقدام به شیعه کشی می کند.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet