هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نگهبان سلامی در نطق میان دستور مطرح کرد:

وحدت و انسجام لازمه ادامه حیات مسلمانان

سرویس صحن
نماینده مردم خواف و رشتخوار با بیان اینکه امروز وحدت و انسجام میان مسلمانان از ضرروری ترین مسائل روز به شمار می آید، گفت: ادامه حیات مسلمانان به این مساله مهم بستگی دارد.
دوشنبه 23 آذر 1394 ساعت 12:08
وحدت و انسجام لازمه ادامه حیات مسلمانان نماینده مردم خواف و رشتخوار با بیان اینکه امروز وحدت و انسجام میان مسلمانان از ضرروری ترین مسائل روز به شمار می آید، گفت: ادامه حیات مسلمانان به این مساله مهم بستگی دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/73679.jpg وحدت,و,انسجام,لازمه,ادامه,حیات,مسلمانان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمود‌ نگهبان سلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه 23 آذرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول گفت: باتوجه به در پیش رو بودن هفته وحدت  که با درایت حضرت امام خمینی(ره) پایه گذاری و با اهتمام ویژه مقام معظم رهبری ادامه یافت قرار داریم امروز وحدت و انسجام میان مسلمانان نه تنها از ضرروری ترین مسائل روز به شمار می آید بلکه ادامه حیات مسلمانان به این مساله مهم بستگی دارد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز حساسیت به اوج رسیده دنیای غرب به مسلمانان از یک سو، عدم مسئولیت مسلمانان نسبت به یکدیگر از سوی دیگر و فتنه انگیزی با کشتاردسته جمعی توسط سلاح  های مدرن که با سکوت مجامع مدعی حقوق بشر مواجه شده است؛ اتحاد و یکپارچگی بیشتر دنیای اسلام را ضروری تر کرده است، حیات مسلمانان امروز در گرو وحدت است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان دولت و ملت؛ همزبانی و همدلی توسط مقام معظم رهبری گفت: امید دارم همه مسئولان در حوزه اجرای برجام یار دولت باشند تا با توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی ،  همچنین جذب سرمایه آزاد شده در صنایع مولد زمینه سازی رشد و شکوفایی سرمایه ملی فراهم آمده و شکوفایی اقتصادی محقق شود.

نگهبان سلامی تصریح کرد: امیدوارم در انتخابات پیش رو با حضور طیف های مختلف سیاسی و بها دادن  به چند صدایی، زمینه سازی حضور حداکثری مردم و افزایش مشارکت در جهت انتخاب اصلح و شکل گیری یک مجلس کارآمد که همراه دولت و ملت باشد فراهم آید.

وی با مخاطب قرار دادن دولت، گفت: در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 بایستی عملیاتی نمودن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ، تدابیر ویژه در ارتباط با حل محدودیت منابع آبی کشور، کاهش منابع بودجه ای به درآمدهای نفتی، رونق اقتصادی با تسهیل شرایط سرمایه کذاری در حوزه های مختلف فراهم شود.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس نهم، گفت: از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم که نسبت به عملیاتی نمودن نظام رتبه بندی واقعی در راستای بهبود معیشت فرهنگیان با حفظ کرامت آنان و همچنین نسبت به حل مشکل کمبود نیروی آموزشی، همچنین تجهیز مدارس و مراکز آموزشی خواف و رشتخوار اقدام عاجل صورت گیرد.

وی گفت: به وزیر  جهاد کشاورزی متذکر می شوم که خشکسالی های پیاپی در شهرستان های خواف و رشتخوار، همچنین عدم حمایت وزارت جهاد کشاورزی از کشاورزان به ویژه در طرح های بهینه سازی مصرف آب، اصلاح الگوی کشت، خرید تضمینی محصولات دامی و زراعی، عدم ارائه تسهیلات بانکی مشکلات زیادی را ایجاد کرده که نیازمند توجه ویژه و اقدام جدی است.

نگهبان سلامی گفت:  از وزیرصنعت، معدن و تجارت جهت ساماندهی شرکت‌های معدنی سراسری، ارائه 3 محدوده معدنی جهت سهیم شدن مردم منطقه و حمایت از سرمایه گذاری 23هزار میلیاردتومانی در ایجاد کارخانه های کنستانتره و کندله سنگان که منجر به اشتغال کارگران شده تشکر می نمایم.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: با توجه به دستور رئیس جمهوری مبنی بر عدم ورود بانک ها به عنوان رقیب بخش خصوصی به ایشان  و رئیس سازمان ایمیدرو در جهت واگذاری کارخانه کنستانتره 26 تنی به بانک پارسیان در قالب مزایده با شرایط خاص تذکر می دهم. در صورتی که امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه سرمایه گذاران محلی و بهره مندی از اندوخته های مردم در جهت مشارکت در طرح مذکور ادامه دارد.

وی همچنین گفت: از ریاست جمهوری و معاونان ایشان به ویژه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می خواهم با توجه به توسعه شهرستان خواف در حوزه معدنی نسبت به اختصاص ردیف بودجه در حوزه زیر ساخت ها ، تسریع در ساخت راه آهن خواف-سنگان – هرات، حل نمودن شرایط زیرساختی لازم جهت منطقه ویژه اقتصادی خواف اقدام لارم را صورت دهند.

نگهبان سلامی گفت: از توجه وزیر راه و شهرسازی در جهت تعویض آسفالت و بهسازی راه های روستایی شهرستان های خواف و رشتخوار تشکر می کنم ولی با توجه به محرومیت و مشکلات عدیده در حوزه راه های روستایی منطقه و مشکلات مسکن باید اقدامات بیشتری صورت گیرد. در مورد مسکن مهر باید مشکل آب و درخواست زمین برای مسکن روستایی مورد توجه جدی تری قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: ضمن تشکر از توجه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارائه تجهیزات لازم به بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرستان‌های خواف و رشتخوار، همچنین پذیرش دانشجو در مرکز بهداشتی سلامت خواف از ایشان می خواهم که نسبت به شبانه روزی شدن مراکز بهداشتی منطقه اقدامات فوری صورت گیرد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، گفت: به وزیر اقتصاد و دارایی در مورد گرفتن مالیات های سنگین  از صنایع تولیدی کوچک متذکر می شوم. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به حضور در منطقه باتوجه به قول قبلی متذکر می شوم. به وزیر جوانان و ورزش نسبت به تامین تجهیزات ورزشی مورد نیاز و ایجاد سالن های چند منظوره جهت بهره مندی جوانان متذکر می شوم. به  رئیس سازمان میراث فرهنگی جهت ارائه اعتبارات لازم برای حفظ آثار تاریخی منطقه خواف و رشتخوار نیر تذکر می دهم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000