هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی صدر:

انتقاد از افزودن کالای خارجی در طرح وام ۱۰ میلیونی خرید کالا/ اقتصادمقاومتی فدای کالاهای خارجی می‌شود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،با انتقاد از نادیده گرفتن تحقق اقتصاد مقاومتی با افزودن کالای خارجی در طرح وام ۱۰ میلیونی خرید کالا،گفت:‌ در صورتی که کالاهای خارجی مشمول طرح مذکور شوند باید بدانیم منابع ملی صرف فربه کردن شرکت های خارجی شده است.
یکشنبه 29 آذر 1394 ساعت 08:34
انتقاد از افزودن کالای خارجی در طرح وام ۱۰ میلیونی خرید کالا/ اقتصادمقاومتی فدای کالاهای خارجی می‌شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،با انتقاد از نادیده گرفتن تحقق اقتصاد مقاومتی با افزودن کالای خارجی در طرح وام ۱۰ میلیونی خرید کالا،گفت:‌ در صورتی که کالاهای خارجی مشمول طرح مذکور شوند باید بدانیم منابع ملی صرف فربه کردن شرکت های خارجی شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/46640.jpg انتقاد,از,افزودن,کالای,خارجی,در,طرح,وام,۱۰,میلیونی,خرید,کالا/,اقتصادمقاومتی,فدای,کالاهای,خارجی,می‌شود Icana

موید حسینی صدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌با انتقاد از افزودن کالای خارجی در طرح وام ۱۰ میلیونی خرید کالا،گفت:‌ این اقدام یک اشتباه بزرگ و متناقض با سیاست‌های دولت بوده که حمایت از تولید ملی را نیز به ورطه فراموشی می سپارد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارایه وام ۱۰ میلیونی خرید کالا برای کمک به تولید ملی و همچنین اقشار ضعیف جامعه است، افزود: این طرح هیچ‌گونه مزیتی برای طبقه ضعیف و متوسط جامعه ندارد و به نابودی تولید ملی در نتیجه مشمول شدن کالاهای خارجی در آن منجر می شود.

وی با اشاره به ایجاد بازار سیاه در نتیجه خرید و فروش وام ۱۰ میلیونی خرید کالا، تصریح کرد: معامله این نوع وام ها تبعات بدی برای اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص نیل به اقتصاد مقاومتی، گفت: به طور حتم مشمول شدن کالاهای خارجی در طرح وام ۱۰ میلیونی خرید کالا کمکی به تحقق اقتصاد مقاومتی نخواهد کرد.

 

ضرورت ارایه تسهیلاتی برای حمایت صرف از تولید ملی

حسینی صدر با بیان اینکه ارایه هر نوع تسهیلاتی تنها برای کالاهای ایرانی و در راستای حمایت از آن ها باید اختصاص یابد، افزود: در صورتی که کالاهای خارجی مشمول طرح مذکور شوند باید بدانیم منابع ملی صرف فربه کردن شرکت های خارجی شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به خرید و فروش وام ۱۰ میلیونی خرید کالا با قیمتی نازل تر، تصریح کرد: این نوع معامله ها به ترویج نزول خواری و تبعات آن در جامعه منجر می شود.

 

سیاست دولت در حمایت از تولید ملی شفاف باشد

وی ادامه داد:دولت باید درحمایت از تولید ملی سیاستی شفاف و به دور از دورزدگی قانون در پیش بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: انتقادات بسیاری به ارایه وام ۱۰ میلیونی خرید کالا وارد است تا با رفع آن ها فروشندگان و مردم از دریافت این نوع تسهیلات سرباز نزنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ چندی پیش اخباری مبنی بر گنجاندن کالای خارجی در طرح وام ۱۰ میلیونی منتشر شد که حواشی بسیاری در پی داشت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000