هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی صدر در تذکر شفاهی:

خوی باید منطقه آزاد تجاری شود/ مناطق آزاد نباید تنها به واردات بپردازند

سرویس صحن
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار تبدیل شهرستان خوی به منطقه آزاد تجاری شد.
دوشنبه 23 آذر 1394 ساعت 11:47
خوی باید منطقه آزاد تجاری شود/ مناطق آزاد نباید تنها به واردات بپردازند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار تبدیل شهرستان خوی به منطقه آزاد تجاری شد. http://cdn.icana.ir/d/019/104709.jpg خوی,باید,منطقه,آزاد,تجاری,شود/,مناطق,آزاد,نباید,تنها,به,واردات,بپردازند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، موید حسینی صدر در نشست علنی امروز (دوشنبه، 23 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت:‌ در حال حاضر برخی مناطق در کشور به مناطق آزاد تبدیل شده است اگر مناطق آزاد پرامتیاز و موجب سرمایه گذاری می شود چرا سایر شهرها مانند خوی نباید جزو‌ مناطق آزاد باشد؟ متأسفانه در منطقه خوی دیگر هیچ سرمایه گذاری صورت نمی گیرد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهر مرزی خوی با 300 هزار جمعیت تا چندی دیگر خالی از سکنه خواهد شد لذا دولت باید توجه کند چرا که مناطق آزاد تنها به مناطق واردات به ویژه واردات خودرو تبدیل شده است به گونه ای که سرمایه گذاری در این مناطق صورت نمی گیرد و این موضوع خلاف اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: اگر منطقه خوی به منطقه آزاد تبدیل نشود این شهر فرهنگی و تاریخی خالی از سکنه می شود لذا از رئیس جمهور تقاضا دارم پیش از سفر به آذربایجان غربی این مسئله را حل کند.

حسینی صدر یادآور شد: مردم خوی آتش زیر خاکستر هستند که به هیچ عنوان نخواهند پذیرفت خوی منطقه آزاد نباشد در غیر این صورت باید پرونده مناطق آزاد در کشور بسته شود.

وی خطاب به استاندار آذربایجان غربی گفت: باید برای رئیس جمهور، آقای ترکان، نهاوندیان و جهانگیری شفاف سازی کند که درخواست مردم خوی حق آنها است.

حسینی صدر در تذکر به وزیر راه و شهرسازی گفت: در جاده خوی در 24 کیلومتر راه در یک سال گذشته 42 نفر کشته شدند لذا وزیر محترم باید اقدامات لازم را انجام و به سوالات مکرر ما پاسخ دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش گفت: 41 مدرسه شهرستان خوی و چایپاره بالای 50 سال عمر دارند لذا اقدامات لازم جهت نوسازی مدارس باید انجام گیرد./

پایان پیام         

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000