آغاز هفته وحدت
1394/09/23 17:48:03
سرویس اقتصادی
رحمانی در نشست مشترک کمیسیون صنایع و معادن و اتاق اصناف:

اشتغالزایی در کشور با همت اصناف جهش می گیرد

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصناف نقش بی بدیلی در اقتصاد کشور دارند، گفت: هم اکنون با همت اصناف، زمینه اشتغال زایی در کشور جهش قابل توجهی دارد.
اشتغالزایی در کشور با همت اصناف جهش می گیرد رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصناف نقش بی بدیلی در اقتصاد کشور دارند، گفت: هم اکنون با همت اصناف، زمینه اشتغال زایی در کشور جهش قابل توجهی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/91059.jpg اشتغالزایی,در,کشور,با,همت,اصناف,جهش,می,گیرد Icana

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،"رضا رحمانی" امروز( دوشنبه 23 آذر ماه) در نشست مشترک اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران،از مسئولان اتاق اصناف ایران برای حضور مستمر در جلسات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی دعوت کرد و گفت: درصورت حضور اتاق اصناف ایران در کمیسیون های صنایع و معادن،تصمیمات این کمیسیون نیز کارشناسی تر خواهد بود و این تصمیمات در صحنه ی اجرا نیز به راحتی عملیاتی می شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو بر ضرورت اصلاحیه قانون نظام صنفی تاکید کرد و افزود: اگرچه در زمان تدوین قانون نظام صنفی گمان ما این بود که تمام نظرات اتاق اصناف در قانون اعمال شده است،اما اکنون دوستان در باب قانون نظام صنفی ایرادات جدی و بر حقی وارد می کنند و به همین دلیل ضرورت دارد که در مجلس آینده قانون نظام صنفی اصلاح شود.

 

اصناف نیازمند تزریق بازاریاب حرفه ای در شبکه توزیع کشورهستند

رحمانی ادامه داد: در دوره فعلی فعالیت اصناف نیازمند وجود و تزریق بازاریاب حرفه ای و تخصصی در شبکه توزیع کشور است.

وی با بیان اینکه تولید ملی یک تکلیف دینی و رسالت است،اظهارداشت: درعین حال نباید از تولید صادرات محور و صدور انواع کالاها به خارج به ویژه کشورهای همسایه غافل بود و این پتانسیل امروز دراتاق اصناف ایران به خوبی دیده می شود.

فاضلی همچنین از اتاق اصناف خواست نظرات و پیشنهادات خود را برای اصلاح قانون نظام صنفی و همچنین در مورد برنامه ششم توسعه طرح و دراختیار نمایندگان و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار دهند.

 

ناصری:جایگاه مهم اصناف در اقتصاد کشور

در ادامه،"علی اکبر ناصری" عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به جایگاه مهم اصناف دراقتصاد کشور بر ضرورت برخورد با دستفروشان در کشور تاکید کرد.

 

گروسی:فرار مالیاتی ۲۰۰هزار نفر در کشور و قاچاق ۲۵میلیارد دلار کالا

حسین گروسی از دیگر اعضای کمسیون صنایع و معادن مجلس نیز در این دیدار ضمن اشاره به فرار مالیاتی ۲۰۰هزار نفر در کشور و قاچاق ۲۵میلیارد دلار کالا گفت: وزارت اقتصاد به جای آنکه پایه مالیاتی را در کشور افزایش بدهد؛ به دنبال آن دسته از افرادی باشد که درآمدهای میلیاردی دارند و مدام از پرداخت مالیات فرار می کنند.

وی همچنین با انتقاد از عملکرد سازمان امور مالیاتی در حوزه اصناف افزود: در تمام دنیا در شرایط رکود مالیات را کاهش می دهند،اما متاسفانه درکشور ما مالیات تا ۷۰۰درصد هم رشد داشته که این مسئله را اگرچه به گوش سازمان امور مالیاتی رساندیم اما متاسفانه جوابگو نبودند.

 

خان‌محمدی:هر چالشی در کشور باید بدون بخشی نگری حل و فصل شود

محمدرضا خان محمدی خرمی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در این دیدار ضمن اشاره به وجود موازی کاری در امور بر این نکته تاکید کرد که هر چالشی در کشور باید بدون بخشی نگری حل و فصل شود.

 

فتاحی:انتقاد از عدم ضمانتنامه و گارانتی اجناس تولیدی در کشور

حسین فتاحی عضو دیگر کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اختلاف قیمت تولید و همچنین عدم ضمانتنامه و گارانتی اجناس تولیدی در کشور انتقاد کرد و ضمن اشاره به حجم بالای قاچاق کالا در کشور ،گفت:متاسفانه کالاهای قاچاق توسط واحدهای صنفی به فروش می رسد،ضمن اینکه نظارت مراجع ذیربط به تاریخ مصرف و انقضای کالاها ضعیف است.

 

بیاتیان:جمعه بازارها کاسبی اصناف را به شدت بهم ریخته است

سیدمحمد بیاتیان دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس از برگزاری جمعه بازار در کشور انتقاد کرد و گفت: متاسفانه جمعه بازارها کاسبی اصناف را به شدت بهم ریخته است و اصناف از این بابت دچار ضرر و زیان بسیار شده اند.

به گفته وی، سلامت و بهداشت مردم از بابت وجود جمعه بازارها در کشور در تهدید است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet