هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شفیعی:

مصوبه مجلس آمریکا با برجام مشکل دارد/بخشی از هدف برجام اعتماد سازی است اما اجرای مصوبه آمریکا آن را دچار خدشه می کند

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از هدف برجام اعتماد سازی است و در صورت اجرایی شدن مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا این اعتماد سازی دچار خدشه می شود.
سه‌شنبه 24 آذر 1394 ساعت 12:01
مصوبه مجلس آمریکا با برجام مشکل دارد/بخشی از هدف برجام اعتماد سازی است اما اجرای مصوبه آمریکا آن را دچار خدشه می کند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از هدف برجام اعتماد سازی است و در صورت اجرایی شدن مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا این اعتماد سازی دچار خدشه می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/73411.jpg مصوبه,مجلس,آمریکا,با,برجام,مشکل,دارد/بخشی,از,هدف,برجام,اعتماد,سازی,است,اما,اجرای,مصوبه,آمریکا,آن,را,دچار,خدشه,می,کند Icana

نوذر شفیعی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا گفت: برجام بر پایه حسن نیت استوار شده است و حاشیه آن هم باید براساس حسن نیت باشد بنابراین نباید رفتارهایی صورت گیرد که نشان دهنده شک غرب در همکاری و تعاملش با ایران باشد.به دلیل اینکه بخشی از هدف برجام اعتماد سازی است و در صورت اجرایی شدن مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا این اعتماد سازی دچار خدشه می شود.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انتظار داریم رفتارهایی توام با حسن نیت را از غرب شاهد باشیم تصریح کرد: روح برجام مبتنی بر همین حسن نیت است و در برجام هم به طور خاص ذکر شده است که کشورهای 1+5 نباید اقداماتی انجام دهند که همکاری های اقتصادی بین المللی با ایران را دچار خدشه کند.

وی با تاکید بر اینکه مصوبه مجلس آمریکا همکاری های اقتصادی بین المللی را دچار خدشه می کند گفت: وقتی سرمایه گذاری که در آمریکا منافعی دارد نگران باشد که در صورت آمدن به ایران در برگشت به آمریکا دچار مشکل می شود در واقع نوعی ایران هراسی را در این سرمایه گذاران به وجود می آورد.

نماینده مجلس نهم افزود: این نوع ایران هراسی با توجه به اینکه مقداری موجب محدود شدن همکاری ها می شود با برجام مشکل  و زاویه دارد.

وی در عین حال تصریح کرد: این مصوبه در حدی که تصور می کنیم به برجام لطمه نخواهد زد و شاید به پیامدهای مثبت برجام در مورد ما هم لطمه وارد نکند اما خلاف قاعده و خلاف روند است.

شفیعی ادامه داد: بنابراین ما باید در حد دیپلماتیک نگرانی خود را ابراز کنیم؛ تکرار این روندها را مایه دلسردی در همکاری ایران و 1+5 بدانیم به دلیل اینکه انتظار داریم برجام زمینه ای برای توسعه همکاری ها باشد نه اینکه حاشیه های آن زمینه هایی برای محدود کردن فعالیت ها فراهم کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اینگونه اقدامات از طرف غرب مغایر تصورات مردم ایران از برجام است و مردم ایران انتظاراتی دارند که این قبیل کارها دلسردی ها را در آنها به وجود می آورد.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000