هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رستمیان:

رونق فعالیت بخش خصوصی ضامن رونق اقتصاد کل کشور است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم دامغان در مجلس با انتقاد به سهم بزرگ بخش دولتی در بودجه سالانه کشور، رونق فعالیت بخش خصوصی را شرط رونق اقتصاد کشور دانست.
دوشنبه 23 آذر 1394 ساعت 18:38
رونق فعالیت بخش خصوصی ضامن رونق اقتصاد کل کشور است نماینده مردم دامغان در مجلس با انتقاد به سهم بزرگ بخش دولتی در بودجه سالانه کشور، رونق فعالیت بخش خصوصی را شرط رونق اقتصاد کشور دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/42861.jpg رونق,فعالیت,بخش,خصوصی,ضامن,رونق,اقتصاد,کل,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس؛ عبدالرحمن رستمیان نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد دولت در قبال رکود حاکم بر اقتصاد کشور، گفت: مهم‌ترین نکته در عبور از رکود مشارکت دادن مردم است.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید در اقتصاد کشور، سهم بزرگ‌تری یابد، به مقطع ارائه لایحه بودجه سال 95 به مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه بیشتر بودجه کشور به سمت بخش دولتی می‌رود.

رستمیان از عدم ارائه تسهیلات مناسب به بخش خصوصی سخن گفت و خاطرنشان کرد: پاسخ‌دهی بانک‌ها به سرمایه‌گذاران و متقاضیان وام بسیار کند است.

وی افزود: اگر هم وامی را در اختیار تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قرار می‌دهند بهره‌های بسیار بالا بابت آن دریافت می‌کنند که در مقایسه با بهره‌ها یک، دو و حداکثر شش درصدی کشورهای دنیا بسیار زیاد است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بهره‌های بعضاً 20 درصدی وام‌های بانکی به کشاورزان گفت: اگر فعالیت بخش خصوصی رونق بگیرد سایر بخش‌های اقتصاد کشور نیز راه می‌افتد.

وی با توصیه به دولت جهت همراهی و کمک به بخش خصوصی به جای رقیب دانستن آن اضافه کرد: باید در برنامه پنجم توسعه و لایحه بودجه سال 95 این نگاه لحاظ شود.

رستمیان گفت: لازم است که وام‌های بانکی با بهره‌های اندک به طرح‌ها و پروژه‌های بخش خصوصی که دارای توجیه اقتصادی است تخصیص یابد.

انتهای پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000