ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/24 08:21:00
سرویس سیاسی
حقیقت پور:

بسته شدن PMDپرونده هسته ای را به مسیرحقوقی می برد/ادامه نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران در چارچوب برجام و پروتکل

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با بسته شدن PMD، پرونده هسته ای ایران در مسیر حقوقی قرار می گیرد.
بسته شدن PMDپرونده هسته ای را به مسیرحقوقی می برد/ادامه نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران در چارچوب برجام و پروتکل نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با بسته شدن PMD، پرونده هسته ای ایران در مسیر حقوقی قرار می گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/121377.jpg بسته,شدن,PMDپرونده,هسته,ای,را,به,مسیرحقوقی,می,برد/ادامه,نظارت,بر,فعالیت,های,هسته,ای,ایران,در,چارچوب,برجام,و,پروتکل Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مکانیزم رای گیری در شورای حکام برای پرونده هسته ای ایران گفت: در زمان رای گیری موافق و مخالف صحبت می کند و در نهایت رای گیری می شود و رای اکثریت برای تعیین تکلیف PMDمد نظر قرار می گیرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: رای  اکثریت به عنوان نظر شورای حکام قرائت خواهد شد. در این زمینه با آقای عراقچی نیز گفت و گویی داشتیم عضو ارشد تیم مذاکره کننده کشور به رای و نظر شورای حکام در خصوص بسته شدن پرونده ایران بسیار خوشبین بود.

پرونده هسته ای ایران روی ریل حقوقی قرار می گیرد

وی با بیان اینکه امیدوار است روز چهارشنبه از طریق رسانه های خبر خوش بسته شدن پرونده هسته ای کشور را به گوش مردم برساند، اظهار داشت:  تصمیم شورای حکام پرونده PMDجمهوری اسلامی ایران را برای همیشه خواهد بست و در مرحله بعدی سیر پرونده هسته ای ایران از مسیر سیاسی در مسیر حقوقی قرار خواهد گرفت.

این نماینده با بیان اینکه قرار گرفتن پرونده هسته ای در مسیر حقوقی مطلوب نظر ایران است، عنوان کرد: نبایددر خصوص ترکیب شورای حکام نگران بود. در نهایت رای اکثریت نمایندگان 35 کشور به نفع ایران خواهد بود و به بسته شدن PMD منتهی می شود.

نظارت در چارچوب برجام و پروتکل

حقیقت پور در خصوص نحوه اجرای پروتکل الحاقی که به آن در برجام اشاره شده است، گفت: پروتکل الحاقی را داوطبانه ادامه خواهیم داد و آژانس بین المللی هسته ای می تواند بازرسی های خود را در چارچوب برجام و پروتکل الحاقی ادامه دهد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف نظارت ها نیستم، تاکید کرد: زمانی که مسیر تعیین شده و مشخص حقوقی را مد نظر قرار داده ایم، مخالفتی با نظارت ها نداریم در عوض اعتقاد داریم آنها به اندازه ای نظارت کنند تا خسته شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet