هدر اصلی
1394/09/24 10:59:51
سرویس صحن
کوچک‌زاده در واکنش به توهین‌ها به خود:

شرم می‌‌کنم وقتی مردم از نظر اقتصادی و معیشتی در مضیقه هستند، از خود دفاع کنم

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه جنگ ما جنگ میان مرفهین و مستضعفین است، گفت: بارها در صحن علنی مجلس به من نسبت‌های ناروایی داده شد اما شرم می‌ کنم وقتی مردم از نظر اقتصادی و معیشتی در مضیقه هستند، از خود دفاع کنم.
شرم می‌‌کنم وقتی مردم از نظر اقتصادی و معیشتی در مضیقه هستند، از خود دفاع کنم نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه جنگ ما جنگ میان مرفهین و مستضعفین است، گفت: بارها در صحن علنی مجلس به من نسبت‌های ناروایی داده شد اما شرم می‌ کنم وقتی مردم از نظر اقتصادی و معیشتی در مضیقه هستند، از خود دفاع کنم. https://cdn.icana.ir/d/019/80250.jpg شرم,می‌‌کنم,وقتی,مردم,از,نظر,اقتصادی,و,معیشتی,در,مضیقه,هستند،,از,خود,دفاع,کنم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی کوچک زاده در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در اجرای ماده 79 آیین نامه داخلی مجلس که به نماینده اجازه می دهد اگر به وی نسبت سوئی در صحن علنی داده شد،‌ 5 دقیقه زمان برای نطق داشته باشد، گفت: در ابتدای صحبت های خود مطلبی از امام خمینی(ره) می خوانم و بر اساس آن نطق می کنم؛ ایشان فرموده اند: «اگر بنا باشد که شما به جای اینکه اقتصاد مردم را درست کنید، به جای اینکه این کشور را بررسی کنید، ببینید کجاهاست که مخروبه است و مردم از همه چیز ساقط هستند، به جای این اگر بنشینید سر مسند و با حرف و با فحاشی به هم، مسائل را غفلت از آن بکنید، این همان است که قدرتهای بزرگ می‏خواهند تا این مملکت خرابه بماند و صدای مردم درآید. این همان است. شما هم عمال امریکایید، منتها ملتفت نیستید! یک عاملی داریم که مستقیماً از سفارت امریکا دستور می‏گیرد، یک عاملی داریم که برای او کار می‏کند و خودش نمی‏فهمد. خود آدم نمی‏فهمد که برای کی دارد کار می‏کند. اگر شما به مردم کار نداشته باشید، به مصالح مردم، به مصالح کشور کار نداشته باشید، فقط مشغول این باشید که من چطور، شما چطور، من چطورم، شما چطورید، مردم با من هستند، مردم با شما هستند، اگر فکر این باشید، این همان است که امریکا می‏خواهد و شما از عمال امریکا هستید و در عذاب با آنهایی که از عمال امریکا بودند با توجه، مشترک هستید، با کم و زیادش.»

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات،‌ اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه همین فرمایش حضرت امام(ره) برای من حجت بوده و هست، گفت: وقتی در زمان ریاست شما دراین تریبون در اعتراضی که من به آن شیخ ساده لوح کردم، فردی -که الان استاندار شده- بلند شد و گفت نگذارید کوچک زاده ها در مورد بزرگ زاده ها حرف بزنند؛ من می‌توانستم طبق اصل 79 نطقی داشته باشم اما به دلیل همین فرمایش امام(ره) این کار را نکردم.

وی خطاب به دکتر لاریجانی افزود: روز دیگری ازهمین تریبون و باز هم در زمان ریاست شما به من گفتند شعبان بی مخ و من باز هم هیچ نگفتم؛ روز دیگری هم ازهمین تریبون فردی نام فامیلی مرا که همسر وزیر بهداشت نیز همین فامیلی را دارد و وزیر کشاورزی در سالیان گذشته نیز همین نام را دارد به لجن کشید و این فرد کسی بود که پدرش در منزل خاندان ما روضه میخواند و باز هم هیچی نگفتیم.

کوچک زاده ادامه داد: چرا چیزی نمی گویم؟ نه اینکه جوابی ندارم برای اینکه شرم می کنم وقتی مردم از نظر اقتصادی و معیشتی طبق گزارش معاون اجتماعی وزیر کشور در همین جلسه به فحشا کشیده می شوند والله رویم نمی شود از خود دفاع کنم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم ادامه داد: چند جلسه قبل نیز در جهت دفاع از مردم و مخالفت با روش های اقتصادی لیبرالی و درجهت دفاع از محرومان حرفی زدم به نظر من این جور آمد که شاید هم اشتباه بود.

وی افزود: بنده استعفایی دادم که تا امروز نیز پس نگرفتم ولی این دستمایه عده ای شد تا آنچه لیاقت خودشان است به ما نسبت دهند.

وی تاکید کرد: این آخرین حرف من به عنوان ناطق اصل 79 بود لذا فکر نکنید در این مجلس جواب ندارم؛ اما من نمی خواهم از این تریبون از خودم دفاع کنم.

کوچک زاده در ادامه با بیان اینکه ما فحش دفاع ازمحرومان و گرسنگان و بدبختان را می خوریم آن هم از کسانی که هر روز برای کسانی که در قدرت هستند، خوش رقصی می کنند، گفت: این موضوع ممکن است یک روز برای احمدی نژاد و یک روز برای روحانی باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ما از ابتدا یک حرف داشتیم و هنوز هم همان حرف را داریم؛ جنگ ما جنگ پابرهنه ها، فقرا و مستضعفان با مرفهین و آقازاده‌‌‌های مفت خور است حالا هرچقدر می خواهید فحش دهید و در رسانه های خود نیز بنویسد.

دکتر لاریجانی در ادامه نطق کوچک زاده گفت: روز گذشته آقای حسینی صدر مطلبی را عنوان کردند که اعلام داشتند مراد ایشان آقای کوچک زاده نبود؛ اما چون ممکن بود این مورد در افواه به ایشان نسبت داده شود، ایشان حق داشت از خود دفاع کند.

به گزارش خانه ملت، روز گذشته مؤید حسینی صدر در جریان تذکر شفاهی خود نسبت به منطقه آزاد شدن بسیاری از نقاط کشور اعتراض کرد که نماینده دیگری خطاب به وی گفت که برای اعتراض استعفا دهد. حسینی صدر در پاسخ به وی از تریبون اعلام کرد استعفا دادن کار بزدل‌هاست؛ من می‌ایستم و از حق خود دفاع می‌کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet