ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/24 11:31:30
سرویس صحن
نمایندگان موافق بررسی اصل 85 طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح کردند:

تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، دست مفسدان از دارایی‌های کشور قطع می‌کند

نمایندگان موافق رسیدگی به تقاضای طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی براساس اصل ۸۵ قانون اساسی تأکید کردند تشکیل این سازمان برای جلوگیری از سوءاستفاده صاحبان قدرت از قوانین با استفاده از وکلای مجرب است.
تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، دست مفسدان از دارایی‌های کشور قطع می‌کند نمایندگان موافق رسیدگی به تقاضای طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی براساس اصل 85 قانون اساسی تأکید کردند تشکیل این سازمان برای جلوگیری از سوءاستفاده صاحبان قدرت از قوانین با استفاده از وکلای مجرب است. https://cdn.icana.ir/d/019/126926.jpg تشکیل,سازمان,مبارزه,با,مفاسد,اقتصادی،,دست,مفسدان,از,دارایی‌های,کشور,قطع,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 24 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، نمایندگان موافق رسیدگی به تقاضای طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی براساس اصل 85 قانون اساسی، تأکید کردند که این طرح باید در کمیسیون رسیدگی شود تا هرچه سریع تر به نتیجه برسد.

تأمینی لیچائی: تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی در راستای اعتمادسازی خواهد بود

حسن تأمینی لیچائی در صحبت های خود با بیان اینکه یک سال و نیم است که روی طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی کار شده است، گفت: لازم بود این سازمان تشکیل شود تا دست مفسدان اقتصادی از دارایی های کشور قطع شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر تا کنون نیز ثروت های ملی کشورمان درست توزیع شده بود تمام آسفالت های کشور طلاکوب بود اما با این حال هر روزه شاهدیم قوه قضاییه درگیر پرونده های چند هزار میلیاردی می شود.

وی در ادامه با اشاره به نگرانی مردم در خصوص وضعیت اقتصادی کشور و کسانی که به منابع مالی و اقتصادی متصل هستند،‌ عنوان کرد: لازم است کاری کنیم تا اعتماد مردم بالا رود چرا که ساختار سازمان برای جلوگیری از فساد اقتصادی را داریم اما متأسفانه سازماندهی نشده اند و با هم هماهنگ نیستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان خاطرنشان کرد: لازم است برای رسیدگی هرچه سریع تر به طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی و سالمسازی حوزه اقتصاد کشور، این طرح در کمیسیون بررسی و تصویب شود.

بیگلری: صاحبان قدرت با استفاده از وکلای باتجربه به راحتی مرتکب فساد اقتصادی می شوند

محسن بیگلری نیز در ادامه با بیان اینکه دولت ها باید به دنبال کارایی اقتصادی در کشور باشد، گفت: حفظ استقلال و تقویت دین در گروی حفظ شرایط اقتصادی کشور و جلوگیری از بروز مفاسد اقتصادی است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه امروزه فعالیت های بسیاری برای مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت می گیرد اما هیچ کدام از آنها راه حل نیست، گفت: وضعیت امروز مبارزه با فساد اقتصادی جالب نیست لذا لازم است سازمانی مثل سازمان تشکیل مبارزه با مفاسد اقتصادی برای حل این مشکل تشکیل شود.

وی افزود: در حال حاضر سیستم هوشمندی تعبیه نشده است و بسیاری از افراد به راحتی مرتکب فساد اقتصادی می شوند و برخی صاحبان قدرت با بهره مندی از وکلای با تجربه به راحتی از طرق قانونی از زیر فسادی که مرتکب شده اند شانه خالی می کنند.

عضو کیمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف تشکیل سازمان مبارزه با فساد اقتصادی، دارا بودن یک نهاد مقتدر برای مبارزه با فساد اقتصادی است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet