شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی در جمع خبرنگاران از پیش‌بینی خود در خصوص قطعنامه شورای حکام خبر داد:

PMD بسته خواهد شد/ شروط مدنظر مقام معظم رهبری محقق می‌شود

سرویس صحن
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسته شدن PMD حلقه مهم زنجیره اجرای برجام است تاکید کرد: PMD بسته خواهد شد و کار تا مرحله رفع تحریم ها در دی ماه به جلو خواهد رفت.
سه‌شنبه 24 آذر 1394 ساعت 13:10
PMD بسته خواهد شد/ شروط مدنظر مقام معظم رهبری محقق می‌شود رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسته شدن PMD حلقه مهم زنجیره اجرای برجام است تاکید کرد: PMD بسته خواهد شد و کار تا مرحله رفع تحریم ها در دی ماه به جلو خواهد رفت. http://cdn.icana.ir/d/019/71327.jpg PMD,,بسته,خواهد,شد/,شروط,مدنظر,مقام,معظم,رهبری,محقق,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی امروز( سه شنبه 24 آذر ماه) در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص بسته شدن PMD گفت: کارها در برجام طبق توافق صورت گرفته به پیش می رود و PMDحلقه مهم در زنجیره توافق ها است.

برخی از بندهای گزارش آمانو خلاف واقع است

نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: فرض بر این است که در جلسه شورای حکام قطعنامه ای برای بسته شدن پرونده PMDایران صادر می شود. البته ما به برخی بندهای گزارش آمانو که خلاف واقع است معترضیم و  جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه آنها را قبول ندارد.

وی اظهار داشت: طبیعتا وزارت امور خارجه کشور موظف است که طی یک موضع گیری رسمی این بندها را نپذیرد و مخالفت را اعلام کند. اما به نظر می رسد که PMDبسته خواهد شد و مراحل بعدی طبق توافق پیش می رود.

رفع تحریم ها از دی ماه

این نماینده با بیان اینکه برخی از اقدامات منوط به بسته شدن PMD است، افزود: علاوه بر PMD، شروطی از سوی مقام معظم رهبری عنوان شده است و تصور می کنیم کلیه شروط محقق خواهد شد و کار تا مرحله رفع تحریم ها در دی ماه به جلو خواهد رفت.

بروجردی در پاسخ به این سوال که بسته شدن پرونده هسته ای به معنای فعالیت هسته ای صلح آمیز ایران است، گفت: تمام فعالیت های ایران از ابتدا صلح آمیز بود. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها عدم انحراف ایران را اعلام کرده بود اما ایجاد ابهام موضوعی است که مورد پذیرش ایران نخواهد بود.

فعالیت هسته ای ایران تحت نظارت آژانس انجام می شود

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت ادامه داد: ایران از آغاز تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی و چارچوب هایNPTحرکت کرده است و کلیه فعالیت های ما صلح آمیز بوده، هست و خواهد بود. به همین دلیل هر گونه اتهام را قویا رد می کنیم.

مخالفت ایران با تروریسم در هر نقطه ای از دنیا

وی همچنین از تاثیر بسته شدن پرونده هسته ای بر مبارزه با تروریسم و همکاری کشورها در این باره گفت: تصور می کنیم این موضوعات ارتباط مستقیمی با هم ندارد اما سیاست ما از ابتدا مخالفت با تروریسم در هر نقطه ای جهان، چه عراق و چه سوریه بوده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خرسندیم امروز بسیاری از کشورها از مواضع کشورهای حامی تروریسم در منطقه فاصله گرفته اند و در خطی که جمهوری اسلامی ایران حرکت می کنند قرار گرفته اند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000