خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/24 16:35:14
سرویس اجتماعی
صلاحی:

تشکیل ستاد توانمندسازی فقرا کمکی به حل مشکل آنها نمی‌کند/ اعتبارات موجود به بهزیستی و کمیته امداد اختصاص یابد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از تشکیل هرگونه ستاد برای توانمند سازی فقرا، گفت:‌ اختصاص اعتبار کافی به حوزه توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مشکلات بسیاری را حل می کند.
تشکیل ستاد توانمندسازی فقرا کمکی به حل مشکل آنها نمی‌کند/ اعتبارات موجود به بهزیستی و کمیته امداد اختصاص یابد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از تشکیل هرگونه ستاد برای توانمند سازی فقرا، گفت:‌ اختصاص اعتبار کافی به حوزه توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مشکلات بسیاری را حل می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/79343.jpg تشکیل,ستاد,توانمندسازی,فقرا,کمکی,به,حل,مشکل,آنها,نمی‌کند/,اعتبارات,موجود,به,بهزیستی,و,کمیته,امداد,اختصاص,یابد Icana

عباس صلاحی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص پیشنهاد تشکیل ستاد عالی توانمند سازی فقرا در لایحه برنامه ششم توسعه، گفت:‌ به طور حتم باید از هرگونه افزایش حجم دولت جلوگیری کرد و درحال حاضر دولت تنها باید به حوزه توانمند سازی افراد تحت پوشش در کمیته امداد و بهزیستی توجه کند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از پیشنهاد تشکیل ستاد و نهاد مستقل برای توانمند سازی فقرا، افزود:‌ تشکیل اینگونه سازمان ها و ستادها هیچ کمکی به حل مشکل فقرا نمی کند، حتی طرحی در مجلس آماده شد مبنی بر اینکه برای افراد بی بضاعت در جامعه که  تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند کمک های نقدی ماهیانه درنظرگرفته شود؛ بنابراین تشکیل سازمان جدید نه تنها هیچ مشکلی را حل نمی کند؛ بلکه چالش های بسیاری را در مسیر کمک به فقرا به وجود خواهد آورد.

وی با تاکید براینکه تسهیلات کمک به فقرا باید از سوی نهادهای حمایتی افزایش پیدا کند، تصریح کرد:‌ البته شناسایی این دسته از افراد هم در جامعه باید به درستی صورت گیرد، زیرا دربرخی شرایط عدم شناسایی صحیح اینگونه افراد مشکل آفرین خواهد بود؛ البته درحال حاضر از سوی وزارت رفاه سبدهای کالا به این افراد تعلق می گیرد که باید کمک های دولتی افزایش یابد.

صلاحی با اشاره به اینکه اعتباردرحوزه بهداشت و درمان افراد بی بضاعت قابل قبول نیست، گفت:‌ تشکیل هرگونه ستاد هیچ دردی را دوا نمی‌کند چراکه متولی ارائه خدمات به فقرا باید در جامعه مشخص شود زیرا در مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی هیچ متولی خاصی دراین زمینه وجود ندارد.

وی با تاکید برتقویت حوزه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، گفت:‌ اگر اعتبارات کافی به حوزه توانمندسازی اختصاص پیدا نکند، هیچ مشکلی را نمی توان حل کرد و این موضوع یک واقعیت انکار ناپذیر است؛ بنابراین مستمری های تعلق گرفته به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی باید افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به طرح تفکیک وظایف میان کمیته امداد و بهزیستی، گفت:‌شاخص های شناسایی افراد فقرا در قانون وجود داشته ومی توان با اختصاص اعتبارات کافی به توانمند سازی بخش بزرگی  از خلاء ها را حل کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه آمده است، در اجرای توانمندسازی و خوداتکایی اقشار گروه های محروم و تحقق توسعه پایدار و همچنین تاکید بر ارتقاء درآمد و نقش طبقات کم درآمد و متوسط در سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی در سال اول برنامه ششم توسعه، ستاد عالی توانمندسازی فقرا و محرومین به ریاست معاون اول رئیس جمهورتشکیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet