هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کامران:

دولت و وزارت ارشاد نقش تعیین‌کننده در صدور احکام مطبوعات ندارند/ نمایندگان هر سه قوه تصمیم می‌گیرند

سرویس فرهنگی
عضو ناظر مجلس در هیئت نظارت بر مطبوعات با تاکید بر اینکه دولت و وزارت ارشاد به تنهایی نقش تعیین کننده در صدور احکام شورای نظارت بر مطبوعات را ندارد، گفت: اینکه هر نوع اقدامی در مورد توقیف یا رد توقیف نشریات تنها از چشم وزارت ارشاد دیده می‌شود، نشان از خلاء قانونی دارد.
سه‌شنبه 24 آذر 1394 ساعت 15:37
دولت و وزارت ارشاد نقش تعیین‌کننده در صدور احکام مطبوعات ندارند/ نمایندگان هر سه قوه تصمیم می‌گیرند عضو ناظر مجلس در هیئت نظارت بر مطبوعات با تاکید بر اینکه دولت و وزارت ارشاد به تنهایی نقش تعیین کننده در صدور احکام شورای نظارت بر مطبوعات را ندارد، گفت: اینکه هر نوع اقدامی در مورد توقیف یا رد توقیف نشریات تنها از چشم وزارت ارشاد دیده می‌شود، نشان از خلاء قانونی دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/126970.jpg دولت,و,وزارت,ارشاد,نقش,تعیین‌کننده,در,صدور,احکام,مطبوعات,ندارند/,نمایندگان,هر,سه,قوه,تصمیم,می‌گیرند Icana

حسن کامران دستجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره چگونگی تصمیم‌گیری و پاسخگویی «هیات نظارت بر مطبوعات» در مورد توقیف نشریات، گفت: در هیات نظارت بر مطبوعات از هر سه قوه نماینده‌ای وجود دارد اما این وزرات ارشاد است که باید به سوالات مجلسی‌ها پاسخ دهد، چراکه مجلس تنها می‌تواند نماینده دولت در این هیات را مورد سوال قرار دهد و این امکان برای مجلس در مورد دیگر نمایندگان هیات نظرات بر مطبوعات وجود ندارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینکه فقط وزیر ارشاد به‌عنوان نماینده دولت در مجلس مورد سوال قرار می‌گیرد و هر نوع اقدامی در مورد توقیف یا رد توقیف نشریات تنها از چشم این وزارتخانه دیده می‌شود نشان از خلاء قانونی دارد.

وی با بیان اینکه تمام نمایندگان حاضر از 3 قوه که حق رای دارند باید در مقابل رای خود پاسخگو باشند اما در حال حاضر اینگونه نیست بنابراین باید این خلاء قانونی اصلاح شود.


کامران با بیان مثال‌های مشابهی درباره وجود این خلاء قانونی در دیگر ارگان‌های کشور، گفت: اگر ایرادی در سازمان بیمه باشد این وزیر کار است که باید بابت آن ایراد پاسخگو باشد یا در صورت دیده شدن مشکلاتی در سازمان ثبت، وزیر دادگستری باید پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سخنگوی هیات باید فرد رسانه‌ای باشد و توضیحات لازم را در این رابطه به رسانه‌ها و اذهان عمومی بدهد، گفت: برای روشنگری در جامعه و برای رفع این خلاءقانونی باید اقدامات لازم صورت گیرد چراکه دولت و وزارت ارشاد به تنهایی نقش تعیین کننده در صدور احکام از سوی شورای نظارت بر مطبوعات را ندارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000