هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سعیدی در واکنش به حضور ایران در صدر لیست جاذبه‌های گردشگری سال 2016 یک نشریه معتبر خارجی:

ضرورت ترسیم نقشه راه برای توسعه گردشگری کشور با توجه به تبلیغات جهانی برای ایران

سرویس فرهنگی
رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای بی نظیر در عرصه گردشگری است گفت: در شرایط کنونی منطقه که کمتر کسی تمایل به سفر به کشورهای سابق جاذب گردشگر در خاورمیانه را دارد،‌ ایران به عنوان امن ترین کشور به لحاظ سیاسی و نظامی است که می تواند جذب گردشگر داشته باشد.
سه‌شنبه 24 آذر 1394 ساعت 16:59
ضرورت ترسیم نقشه راه برای توسعه گردشگری کشور با توجه به تبلیغات جهانی برای ایران رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای بی نظیر در عرصه گردشگری است گفت: در شرایط کنونی منطقه که کمتر کسی تمایل به سفر به کشورهای سابق جاذب گردشگر در خاورمیانه را دارد،‌ ایران به عنوان امن ترین کشور به لحاظ سیاسی و نظامی است که می تواند جذب گردشگر داشته باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/87871.jpg ضرورت,ترسیم,نقشه,راه,برای,توسعه,گردشگری,کشور,با,توجه,به,تبلیغات,جهانی,برای,ایران Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به معرفی ایران در صدر لیست جاذبه های گردشگری دنیا برای سال 2016 از سوی نشنال جئوگرافیک، گفت: اکنون که خود غربی ها توانسته اند بهتر از ما ظرفیت های گردشگری ما را در سطح بین الملل به منصه ظهور بگذارند باید از این فرصت استفاده کنیم تا جاذبه های گردشگری خود را تقویت کنیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اکنون دستگاه های دیپلماسی خارجی ما مثل رایزن‌های فرهنگی ایران در سایر کشورها می توانند از این فرصت استفاده کنند و ظرفیت های گردشگری ایران را به آنها بشناسانند.

وی در ادامه ایران را تنها سرمایه گردشگری در خاورمیانه در شرایط کنونی دانست و گفت: پیش از این کشورهای لبنان،‌ مصر،‌ ترکیه و سوریه نیز از جاذبه های گردشگری خاورمیانه محسوب می شدند اما اکنون این کشورها به دلیل ناامنی و یا حداقل شرایط نامطلوب سیاسی خود دیگر ظرفیت های قبل را برای جذب گردشگر خارجی ندارند از این رو ایران تنها کشوری است که در حال حاضر دارای ثبات سیاسی و امنیتی در منطقه است که باید در این زمینه فعال شود.

سعیدی ادامه داد: تأمین زیرساخت‌ها برای جذب گردشگر یکی از مهم ترین اولویت هاست که در این زمینه باید حتی پروازهای مستقیمی از کشورهای مختلف به ایران داشته باشیم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم در ادامه با بیان اینکه گردشگری در دنیا به یک صنعت تبدیل شده است،‌ بیان کرد: بسیاری از کشورهای دنیا فاقد منابع زیرزمینی مثل نفت و سایر معادن هستند از این رو این کشورها سعی کردند به سمت تقویت حوزه گردشگری پیش روند و از این طریق کسب درآمد کنند.

وی در ادامه به تنوع بالای طبیعت و بناهای تاریخی در کشورمان اشاره و اظهار کرد: ایران یکی از کشورهای بی نظیر در عرصه گردشگری است اما بسیار در این زمینه غفلت شده است یکی از علل آن هم وابستگی بیش از حد دولت ها به نفت است لذا باید به سمتی پیش برویم که اقتصاد خود را از مهلکه نفت نجات دهیم.

رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر ترسیم نقشه راهی برای توسعه صنعت گردشگری در کشور خاطرنشان کرد: زیرساخت های حوزه گردشگری با مشکلاتی مواجه است که تمامی آنها مربوط به بخش عمران نیست بلکه باید ابعاد فرهنگی آن را تصحیح کرد.

به گزارش خانه ملت، نشنال جئوگرافیک مجموعه جدیدی را از ۱۶«مقصد جذاب» که در سال ۲۰۱۶ نباید از دست داد، منتشر کرده است که ایران اولین پیشنهاد این فهرست است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000