ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/25 11:14:59
سرویس بین الملل
شفیعی تصریح کرد:

مذاکرات یک طرفه عربستان درباره سوریه بیش از برقراری صلح منادی جنگ بود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از رویکرد عربستان در مورد مذاکرات وحدت معرضان سوری گفت:بدون توجه به جایگاه بشار اسد هیچ تحولی در سوریه اتفاق نخواهد افتاد و هر گونه تحولی بدون حضور بشار اسد مخرب خواهد بود.
مذاکرات یک طرفه عربستان درباره سوریه بیش از برقراری صلح منادی جنگ بود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از رویکرد عربستان در مورد مذاکرات وحدت معرضان سوری گفت:بدون توجه به جایگاه بشار اسد هیچ تحولی در سوریه اتفاق نخواهد افتاد و هر گونه تحولی بدون حضور بشار اسد مخرب خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/127051.jpg مذاکرات,یک,طرفه,عربستان,درباره,سوریه,بیش,از,برقراری,صلح,منادی,جنگ,بود Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص انتشار لیست مخالفان سوری از سوی عربستان سعودی و مخالفت جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: عربستان سعودی مذاکرات یک طرفه‌ای را در خصوص شرلیط سوریه برگزار کرده است که نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

نماینده مردم رستم و ممسنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو طرفی که عربستان سعودی با آن‌ها در خصوص شرایط سوریه مذاکره می‌کند، در واقع یک طرف هستند، بیان کرد: مذاکرات این چنینی به منظور برقراری صلح انجام نمی‌شوند ، بلکه مذاکره برای جنگ هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مذاکرات به منظور تامین تمهیدات لازم برای ورود به جنگ طراحی شده است، گفت: اگر بپذیریم که حتی این گونه جلسات مذاکره است، باز هم حمایت کامل عربستان از یک گروه نپذیرفتنی نیست.

شفیعی با بیان اینکه عربستان سعودی در اینگونه جلسات، طرف‌هایی دعوت شده را توجیه می‌کند تا در مذکرات حضور پیدا کنند، متذکر شد: صلح در سوریه با مشارکت همه گروه‌های معقول و با محوریت مردمی امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه النصره و داعش نباید در مذاکرات حل بحران سوریه حضور داشته باشند، افزود: در سوریه یک ارتش آزاد حضور دارد که با عنوان نیروی معارض عمل می‌کند و باید توجه داشت که هر نیروی معارضی در سوریه، نمی‌تواند در مذاکرات حضور پیدا کند.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بدون توجه به جایگاه بشار اسد هیچ تحولی در سوریه اتفاق نخواهد افتاد و هر گونه تحولی بدون حضور بشار اسد مخرب خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای برگزاری انتخابات در سوریه دولت باید وجود داشته باشد و بشار اسد هم باید به عنوان یک فرد بتواند در انتخابات ریاست جمهوری سوریه شرکت کند./ پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet