هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی در دیدار با وزیر امورخارجه سابق اسپانیا:

آثار زیانبار تحریم‌ها علیه ایران بیشتر متوجه کشورهای اروپایی شده است

سرویس سیاسی
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در دیدار با مورا تینیوس وزیر امورخارجه سابق اسپانیا گفت:آثار زیانبار تحریم‌ها علیه ایران بیشتر متوجه غرب و به ویژه کشورهای اروپایی شده است.
سه‌شنبه 24 آذر 1394 ساعت 18:58
آثار زیانبار تحریم‌ها علیه ایران بیشتر متوجه کشورهای اروپایی شده است رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در دیدار با مورا تینیوس وزیر امورخارجه سابق اسپانیا گفت:آثار زیانبار تحریم‌ها علیه ایران بیشتر متوجه غرب و به ویژه کشورهای اروپایی شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/127015.jpg آثار,زیانبار,,تحریم‌ها,علیه,ایران,بیشتر,متوجه,,کشورهای,اروپایی,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت مورا تینیوس وزیر امور خارجه سابق اسپانیا ظهر امروز (سه‌شنبه 24 آذر) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به ذهنیت مثبت مردم ایران نسبت به کشور اسپانیا گفت: با توجه به فراهم بودن بسترهای همکاری دو کشور، در دوران پساتحریم، روابط دوستانه فیمابین می‌تواند با شتاب بیشتری به پیش برود.

 ایران همواره به دنبال یک رابطه منطقی  با کشورهای اروپایی بوده است

وی افزود: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های تخصصی آن نیز آمادگی کامل برای ارتقای سطح همکاری‌های خود با پارلمان اسپانیا را دارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال یک رابطه منطقی و مبتنی بر احترام متقابل با کشورهای اروپایی بوده است، اما بعضا کشورهای اروپایی تحت تاثیر آمریکا،‌ روابط فیمابین را دچار نوسان کرده و موجب پستی و بلندی‌هایی در این مورد شده‌اند.

تروریسم تبدیل به خطری بالفعل برای صلح و امنیت جهان شده است

بروجردی افزود: ما معتقدیم تحریم‌های تحمیلی یکطرفه آمریکا تنها تحریم ایران و شرکت‌های ایرانی نبوده و آثار زیانبار این تحریم‌ها بیشتر متوجه غرب و به ویژه کشورهای اروپایی که از شرکای تجاری خوب ایران نیز بوده‌اند،‌ شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از زمینه‌های مهم برای همکاری طرفین را مبارزه با تروریسم برشمرد و گفت: اکنون تروریسم تبدیل به خطری بالفعل برای صلح و امنیت جهان شده است که مبارزه با آن همکاری جدی و موثر همه کشورهای دنیا را می‌طلبد.

عدم جدیت آمریکا در مبارزه با تروریسم

وی ضمن اشاره به عدم جدیت آمریکا در مبارزه با تروریسم تصریح کرد: در سال‌های اخیر آمریکا و همپیمانان منطقه‌ای آن با ایجاد و تقویت گروه‌های ترویستی بازی خطرناکی را شروع کرده‌اند که اکنون دامن خود آنها را هم گرفته است.

بروجردی در ادامه از لزوم بسته شدن پی‌ام‌دی به عنوان پیش‌شرط آغاز اجرای برجام یاد کرد و گفت: بعد از بسته شدن پی‌ام‌دی فرض ما این است که ظرف چند ماه آینده تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران لغو شده و با پایبندی طرف‌های مقابل نیز به تعهدات‌شان، اجرای برجام طبق توافق انجام خواهد شد.

لزوم توجه اروپا به نقض حقوق بشر در یمن

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان بر لزوم توجه اروپا به نقض حقوق بشر در یمن اشاره کرد و گفت: در پرتو سکوت جامعه جهانی که آواز آنها در حمایت از حقوق بشر همواره بلند است، در تجاوز عربستان سعودی به کشور یمن شاهدیم که افراد غیرنظامی و بی‌پناه آماج حملات هستند و حقوق اولیه آنها به راحتی نقض می‌شود.

موراتینیوس:سیاست خارجی اسپانیا  حمایت از توسعه روابط دوجانبه با ایران است

مورا تینیوس وزیر امور خارجه سابق اسپانیا نیز در این دیدار با اشاره به نزدیک بودن انتخابات پارلمانی این کشور گفت: سیاست خارجی اسپانیا بر حمایت از توسعه و گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه خود با جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است و در همین زمینه پارلمان جدید اسپانیا برای ارتقای سطح روابط خود با مجلس شورای اسلامی برنامه‌های عملی متفاوت و گوناگونی را مدنظر دارد.

وی در ادامه این دیدار با اشاره به زمینه‌های مستعد طرفین برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی فیمابین گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پیشرفت‌های طرفین در زمینه‌های مختلف، ‌اسپانیا علاقه‌مند به همکاری با ایران در زمینه انرژی، کشاورزی،‌ تصفیه آب، کانال‌کشی، حمل و نقل و جاده‌کشی می‌باشد.

مورا تینیوس وزیر امور خارجه سابق اسپانیا در پایان ابراز امیدواری کرد که طرفین به اجرای تعهدات خود در سند برجام پایبند بوده و این توافق‌نامه به نفع طرفین مراحل اجرایی خود را طی کند و موجبات توسعه روابط ایران با اسپانیا و سایر کشورهای جهان را فراهم کند. 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000