ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/25 09:32:24
سرویس سیاسی
حیدرپورشهرضایی مطرح کرد:

قطعنامه‌شورای‌حکام؛خط بطلانی‌برتوهمات غربی‌/PMD دیگر قابل بازگشایی نیست

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه قطعنامه روز گذشته شورای حکام٬ مهر تأییدی بر صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای کشورمان است٬ گفت: با بسته شدن پرونده(PMD)دیگر آژانس قادر به باز کردن دوباره این پرونده نیست.
قطعنامه‌شورای‌حکام؛خط بطلانی‌برتوهمات غربی‌/PMD دیگر قابل بازگشایی نیست عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬ با بیان اینکه قطعنامه روز گذشته شورای حکام٬ مهر تأییدی بر صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای کشورمان است٬ گفت: با بسته شدن پرونده(PMD)دیگر آژانس قادر به باز کردن دوباره این پرونده نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/126476.jpg قطعنامه‌شورای‌حکام؛خط,بطلانی‌برتوهمات,غربی‌/PMD,دیگر,قابل,بازگشایی,نیست Icana

عوض حیدرپورشهرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به تصویب قطعنامه جدید در شورای حکام٬ گفت: با تصویب قطعنامه تهیه شده از سوی گروه 1+5 در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی٬ عملا پرونده(PMD)ایران برای همیشه مختومه شد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه شرط ورود به اجرایی شدن برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران٬ بسته  شدن پرونده(PMD)بود٬ افزود: پس از حضور آمانو رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران و بازدید از سایت پارچین٬ گزارش از سوی وی درباره این پرونده تدوین و قرائت شد و در نهایت این گزارش به شورای حکام ارائه شد.

وی ادامه داد: در نهایت قطعنامه مذکور از سوی گروه 1+5 در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تدوین و روز گذشته به تصویب رسید٬ که بر اساس آن این قطعنامه به تمام شبهات و ادعاهای کشورهای غربی درباره مسئله هسته‌ای ایران پاسخ داده و حدود 12 قطعنامه این شورا علیه جمهوری اسلامی را لغو کرد.

حیدرپور شهرضایی با اعلام اینکه قطعنامه روز گذشته شورای حکام٬ مهر تأییدی بر صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای کشورمان است٬ تصریح کرد:‌ این قطعنامه نشان داد که غرب به سرکردگی آمریکا در 12 سال اخیر بدون هیچ سند و مدرکی و تنها بر اساس توهمات خود٬ جمهوری اسلامی را با شدیدترین تحریم‌ها تحت فشار قرار داد٬ اما ایران با مقاومت و استقامت بر اصول و اهداف خود ایستاد.

وی افزود: از طرف دیگر بر اساس قطعنامه روز گذشته شورای حکام٬ موضوع اجرای پادمان در ایران که در دستور کار آژانس بود٬ مختومه شده و موضوع جدیدی تحت عنوان اجرای برجام آغاز می‌شود.

حیدرپور ادامه داد: در شرایط کنونی٬ مرحله اجرای برجام آغاز می‌شود٬ که بر اساس آن یکی از مولفه‌های آن برداشتن تمام تحریم‌ها از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا است٬ که بر اساس گفته‌ها٬ تحریم‌ها در چند هفته آینده برداشته می شود.

وی با تأکید بر اینکه با بسته شدن پرونده(PMD)دیگر آژانس قادر به باز کردن دوباره این پرونده نیست٬ افزود:‌ در گزارش آژانس ابهاماتی درباره وجود یک ساختار سازمانی مربوط به ابعاد نظامی احتمالی قبل از سال 2003 آمده٬ اما در قطعنامه روز گذشته شورای حکام به صراحت عبارت بسته شدن برای پرونده مربوطه آمده است٬ البته جمهوری اسلامی به هیچ وجه ادعاهای مذکور را قبول ندارد و در آینده بیانیه‌ای را در این باره صادر می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet