خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/09/25 10:56:45
سرویس سیاسی
شفیعی:

بسته شدن PMDگام مهمی در اجرایی شدن برجام/قطعنامه بیشتر حاوی نکات سفید است تا خاکستری

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعنامه شورای حکام توجه مدیر کل را به آینده معطوف کرده و حتی اصطلاح بسته شدن پرونده را مطرح کرده و مدیر کل را موظف می کند به سمت اجرایی شدن برجام حرکت کند و هر آنچه وظیفه آژانس در اجرایی شدن برجام است انچام شود.
بسته شدن PMDگام مهمی در اجرایی شدن برجام/قطعنامه بیشتر حاوی نکات سفید است تا خاکستری سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعنامه شورای حکام توجه مدیر کل را به آینده معطوف کرده و حتی اصطلاح بسته شدن پرونده را مطرح کرده و مدیر کل را موظف می کند به سمت اجرایی شدن برجام حرکت کند و هر آنچه وظیفه آژانس در اجرایی شدن برجام است انچام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/73411.jpg بسته,شدن,PMDگام,مهمی,در,اجرایی,شدن,برجام/قطعنامه,بیشتر,حاوی,نکات,سفید,است,تا,خاکستری Icana

نوذر شفیعی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بسته شدن پرونده PMD در شورای حکام گفت: ممکن است برخی از زوایای قطعنامه مطلوب ایران نباشد و اگر در این قطعنامه موارد به طور صریح  و قاطعانه نفی و رد می شد برای ما و برای هر ایرانی می توانست خوشحال کننده باشد اما باید بر این نکته تاکید کرد که در صد اندکی از قطعنامه خاکستری و اکثریت آن سفید است.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید جهت گیری قطعنامه را مورد توجه قرار دهیم تصریح کرد:  اگر جهت گیری معطوف به گذشته می شد و دستور کار دبیر کل را به انجام ماموریت در باب مسایل گذشته معطوف می کرد  می توانستیم نگران باشیم که قطعنامه حاوی نکات منفی است اما قطعنامه توجه مدیر کل را به آینده معطوف کرده و حتی اصطلاح بسته شدن پرونده را مطرح کرده و مدیر کل را موظف می کند  به سمت اجرایی شدن برجام حرکت کند و هر آنچه وظیفه آژانس در اجرایی شدن برجام است انچام شود.

شفیعی بسته شدن پرونده PMD را باز شدن فصل نوینی از همکاری های ایران و آژانس دانست و افزود: تصویب شدن این قطعنامه گام بزرگی در جهت اجرایی شدن برجام است.

نماینده مجلس نهم خاطر نشان کرد: با این قطعنامه همانطور که پیش بینی می شد فرایند مذاکرات هسته ای که یک مرحله اش اجرای برجام است رو به جلوست.

وی اظهار داشت: بسته شدن پرونده PMDرا می توان محصول رهنمودهای رهبری و حمایت ایشان از دیپلمات ها به خصوص مذاکره کنندگان هسته ای و اعتمادشان به آنها دانست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بسته شدن پرونده PMD  برآیند مجموعه ای از تلاش ها و فشارها و مجموعه ای از رایزنی های فشرده است و اینگونه نیست که پرونده ها فوری و‌آنی بسته شود.قطعنامه شورای حکام را می توان محصول فرایند مقاومت ملت ایران و تحمل فشارهای مختلف از سوی آنهاست .

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet