ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/27 08:02:00
سرویس سیاسی
عراقچی در گفت وگوی اختصاصی با خانه ملت شرایط اجرای پروتکل الحاقی در برجام را تشریح کرد:

پروتکل الحاقی موقت و داوطلبانه اجرا می شود/اجرای دائمی پروتکل منوط به تصویب مجلس است

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه بعد از بسته شدن پرونده هسته ای اجرایی شدن برجام آغاز می شود، تاکید کرد: بعد از اقدامات اولیه که حدودا سه هفته زمان می برد نسبت به اجرای موقت و داوطلبانه پروتکل الحاقی اقدام می کنیم.
پروتکل الحاقی موقت و داوطلبانه اجرا می شود/اجرای دائمی پروتکل منوط به تصویب مجلس است رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه بعد از بسته شدن پرونده هسته ای اجرایی شدن برجام آغاز می شود، تاکید کرد: بعد از اقدامات اولیه که حدودا سه هفته زمان می برد نسبت به اجرای موقت و داوطلبانه پروتکل الحاقی اقدام می کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/117764.jpg پروتکل,الحاقی,موقت,و,داوطلبانه,اجرا,می,شود/اجرای,دائمی,پروتکل,منوط,به,تصویب,مجلس,است Icana

سید عباس عراقچی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  کشور در خصوص زمان اجرایی شدن برجام گفت: برجام از حدود سه هفته دیگر اجرایی می شود از آن روز نسبت به اجرای داوطلبانه و موقت پروتکل الحاقی نیز اقدام می کنیم. این کار ادامه خواهد داشت تا زمانی که مجلس شورای اسلامی پروتکل را به طور دائمی تصویب کند که برآورد ما این است که ظرف سال های آینده این کار صورت می گیرد.

مجلس باید پروتکل را دائمی کند

وی ادامه داد: برای تصویب پروتکل الحاقی نیازی نیست که دولت آن را تحت لایحه ای به مجلس ارائه کند، این موضوع هر زمان که قوه مقننه بخواهد می تواند آن را تصویب کند. اما از آنجایی که نمایندگان به نوعی برجام را تایید کرده اند در واقع با پروتکل الحاقی که در برجام به آن اشاره شد ه است هم موافقت کرده اند.

انتقال اورانیوم بعد از بسته شدن PMD

عضو ارشد تیم مذاکره کننده کشور در خصوص زمان انتقال اورانیوم غنی سازی شده گفت: طبق برجام تمام ذخایر مواد اورانیوم غنی شده به غیر 300 کیلو را می فروشیم و در مقابل کیک زرد می خریم این معامله با روسیه صورت گرفته و حدود 9 تن کیلو مواد اورانیوم  به روسیه داده می شود در مقابل 140 تن کیک زرد وارد می شود این معامله  بعد از بسته شدن PMDانجام می گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet