آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مروی درجمع خبرنگاران خبر داد:

به زودی ساخت نیروگاه خورشیدی نیشابور کلنگ‌زنی می‌شود/ ضرورت استفاده بیشتر از انرژی‌های تجدیدپذیر

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نیشابور ظرفیت خوبی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم است،گفت: احداث نیروگاه خورشیدی نیشابور به زودی کلنگ‌زنی خواهد شد.
چهارشنبه 25 آذر 1394 ساعت 10:46
به زودی ساخت نیروگاه خورشیدی نیشابور کلنگ‌زنی می‌شود/ ضرورت استفاده بیشتر از انرژی‌های تجدیدپذیر رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نیشابور ظرفیت خوبی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم است،گفت: احداث نیروگاه خورشیدی نیشابور به زودی کلنگ‌زنی خواهد شد. http://cdn.icana.ir/d/019/126170.jpg به,زودی,ساخت,نیروگاه,خورشیدی,نیشابور,کلنگ‌زنی,می‌شود/,ضرورت,استفاده,بیشتر,از,انرژی‌های,تجدیدپذیر Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،"علی مروی" رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 25 آذر) در حاشیه اولین "همایش ملی اقتصاد انرژی با رویکرد انرژی‌های تجدیدپذیر" در جمع خبرنگاران گفت: اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی از مهمترین اهداف برگزاری همایش‌ها است.

 

استفاده بیشتر از انرژی‌های تجدیدپذیر از دغدغه‌های جدی دولت،‌مسئولان و مردم است

نماینده مردم نیشابور درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:درنتیجه برگزاری این همایش،گزارش‌ها و اطلاعاتی درخصوص نحوه استفاده از انرژی‌ها به جامعه تزریق می‌شود.چالش‌هایی که درحوزه انرژی‌های تجدیدپذیر قرار دارد،باید شناسایی شود و نباید فراموش کرد استفاده بیشتر از انرژی‌های تجدیدپذیر از دغدغه‌های جدی دولت،‌ مسئولان و مردم است که باید به آن اهمیت ویژه داد.
 
مروی افزود:نیشابور ظرفیت‌های خوبی در زمینه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر دارد و می‌تواند در زمینه استفاده از انرژی‌های بادی و خورشیدی فعالیت‌های بیشتری انجام دهد،به دلیل موقعیت جغرافیایی نیشابور،تابش خورشید در این منطقه مطلوب است که این،‌ظرفیت خوبی را برای استفاده از انرژی خورشیدی فراهم آورده است.
 
وی تصریح کرد:وزارتخانه‌های نیرو و نفت ظرفیت‌های تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را در نیشابور شناسایی کرده‌اند و مقرر شده بود که امروز نیروگاه خورشیدی یگ مگاواتی در نیشابور کلنگ‌زنی شود که این موضوع به تاخیرافتاد.
 
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درپایان یادآورشد:مجوزهای لازم برای کلنگ‌زنی نیروگاه خوشیدی نیشابور اخذ شده و این موضوع از طریق وزارت نیرو به صندوق توسعه ملی معرفی شده است،اما صلاح دیده شد برای اینکه کارها بدون دغدغه پیش رود،کلنگ‌زنی به زمان دیگری موکول شود.
 
گفتنی است؛اولین "همایش ملی اقتصاد انرژی" در نیشابور امروز 25 آذرماه با قرائت پیام دکترعلی لاریجانی به این همایش آغاز به کار کرد.
 
محورهای این همایش به شرح ذیل است:
- مدیریت انرژی‌های نو
- تاثیر مستقیم انرژی‌های نو بر روی اشتغال
- کارایی انرژی‌های نو در بهینه‌سازی مصرف و صرفه‌جویی انرژی
- کاهش بحران انرژی و بحران رو به افزایش آلودگی محیط‌زیست با جایگزینی انرژی‌های تجدیدپذیر
- ایجاد ارزش افزوده از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر
- ایجاد ارزش افزوده از منابع انرژی فسیلی با جایگزینی انرژی‌های تجدیدپذیر/
 
پایان پیام
 
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000