آغاز هفته وحدت
1394/09/25 13:30:00
سرویس سیاسی
منصوری آرانی:

بسته شدن PMD مهمترین مانع برای رسیدن به تعامل با آژانس را برداشت/اثبات سیاسی بودن برخی دلواپسی ها با مختومه شدن PMD

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با بسته شدن PMD مهمترین مانع برای رسیدن به تعامل با آژانس دیگر وجود ندارد گفت: تصور می کنم با بسته شدن پرونده مبدا و مبنای اختلافات ما از دستور کار خارج شد و به این ترتیب می توان نسبت به اجرای برجام خوشبین بود .
بسته شدن PMD مهمترین مانع برای رسیدن به تعامل با آژانس را برداشت/اثبات سیاسی بودن برخی دلواپسی ها با مختومه شدن PMD عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با بسته شدن PMD مهمترین مانع برای رسیدن به تعامل با آژانس دیگر وجود ندارد گفت: تصور می کنم با بسته شدن پرونده مبدا و مبنای اختلافات ما از دستور کار خارج شد و به این ترتیب می توان نسبت به اجرای برجام خوشبین بود . https://cdn.icana.ir/d/019/88161.jpg بسته,شدن,PMD,مهمترین,مانع,برای,رسیدن,به,تعامل,با,آژانس,را,برداشت/اثبات,سیاسی,بودن,برخی,دلواپسی,ها,با,مختومه,شدن,PMD Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد بسته شدن پرونده PMD در شورای حکام گفت: به این ترتیب مهمترین مانعی که وجود داشت و عاملی که منجر به باز شدن پرونده ایران و صدور قطعنامه هایی علیه ایران در شورای حکام شده بود برداشته شد.

نماینده مردم کاشان،آران و بید گل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با بسته شدن PMD مهمترین مانع برای رسیدن به تعامل با آژانس دیگر وجود ندارد و تصور می کنم با بسته شدن پرونده مبدا و مبنای اختلافات ما از دستور کار خارج شد و به این ترتیب می توان نسبت به اجرای برجام خوشبین بود .

منصوری آرانی با اشاره به اینکه بسته شدن پرونده گامی در جهت اجرایی شدن برجام است تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره متعهد به اجرایی کردن تعهداتش بوده البته به شرط پایبند بودن طرف مقابل .

وی بسته شدن PMD را خط قرمز ایران دانست و گفت: مختومه شدن پرونده موضع مشترک همه گروهها در ایران بود و به این ترتیب خواسته ما برآورده شد، این پرونده به گذشته مربوط می شود و کسی نمی تواند در مورد آینده هم تضمینی دهد بنابراین نمی توان در مورد آینده تضمینی داد؛آنچه مهم است مختومه شدن پرونده بود که به وقوع پیوست.

نماینده مجلس نهم با تاکید بر اینکه موضوع PMD مرتبط با کل نظام و فارغ از دولت ها و جریان هاست تصریح کرد: همه در سود و ضرر اینگونه موضوعات شریک خواهیم بود بنابراین نباید اختلافات جناحی را به بحث های راهبردی این چنینی ارتباط دهیم.

منصوری آرانی خاطر نشان کرد: گروههای سیاسی اختلافات خود را به موضوع PMD یا آژانس معطوف نکنند به دلیل اینکه این موضوع مربوط به همه می شود و نباید حب و بغض های سیاسی را در موضوعات راهبردی دخیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در عین نقد کردن باید نگاهمان به آینده باشد گفت: باید هوشیارانه آینده را رصد کنیم؛نباید همیشه در گذشته بمانیم به دلیل اینکه این موضع ما را از آینده باز می دارد.برجام تمام نشده است و ما سال های آینده را در پیش داریم که ممکن است شاهد فراز و نشیب های بسیاری باشیم و طبیعی است که هر یک از طرفین سعی می کنند به دنبال دستیابی به منافع ملی خود باشند.

منصوری آرانی ادامه داد: در حال حاضر و در ادامه اقداماتی که باید انجام دهیم آنقدر نیاز به نظارت و راهنمایی داریم که دیگر جایی برای ماندن در گذشته باقی نمی ماند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet