خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/09/27 09:13:18
سرویس سیاسی
کولیوند:

اصلاح قانون انتخابات به این دوره نمی رسد/برگزاری انتخابات الکترونیکی به صورت پایلوت

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایرادهایی که به اصلاح قانون انتخابات وارد شده و مشکلات قانونی در انتخابات الکترونیکی گفت: بعید است این دوره از انتخابات بر اساس اصلاحات مدنظر برگزار شود، البته به صورت نمونه ای انتخابات الکترونیکی برگزار می شود.
اصلاح قانون انتخابات به این دوره نمی رسد/برگزاری انتخابات الکترونیکی به صورت پایلوت نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایرادهایی که به اصلاح قانون انتخابات وارد شده و مشکلات قانونی در انتخابات الکترونیکی گفت: بعید است این دوره از انتخابات بر اساس اصلاحات مدنظر برگزار شود، البته به صورت نمونه ای انتخابات الکترونیکی برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/69266.jpg اصلاح,قانون,انتخابات,به,این,دوره,نمی,رسد/برگزاری,انتخابات,الکترونیکی,به,صورت,پایلوت Icana

محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ایرادهای شورای نگهبان به اصلاح قانون انتخابات گفت: شورای نگهبان به اصلاح قانون انتخابات هشت ایراد گرفته است که این ایرادات در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بر طرف شد و هفته آینده در دستور کار صحن علنی قرار می گیرد. اگر تصویب شود و شورای نگهبان ایرادی نگیرد ممکن است به انتخابات این دوره برسد.

نماینده مردم کرج در مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد: اما با توجه به شرایط به نظر می رسد که اجرای اصلاحات قانون انتخابات به این دوره  نخواهد رسید. چرا که  در اصلاح قانون انتخابات تاکید شده بود تا یک هیات اجرایی برای دو انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی تعیین شود اما هیات اجرایی انتخابات مجلس خبرگان تعیین شده و عملا این بخش از قانون قابلیت اجرا ندارد.

وی توضیح داد: اگر هیات اجرایی دو انتخابات یکسان نباشد اختلافاتی در زمینه چیدمان معتمدین و نظارت بر صندوق ها ایجاد می شود. در اصلاحیه قانون انتخابات مجموعه یکسانی برای اجرای انتخابات در نظر گرفته شده بود اما امسال اجرایی نمی شود.

کولیوند ادامه داد: از سوی دیگر شورای نگهبان در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیکی خواستار مواد قانونی شد که تدوین و تنظیم این مواد به این دوره نمی رسد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته ممکن است انتخابات الکترونیکی این دوره در برخی شعب به صورت نمونه و آزمایشی برگزار شود. اما باقی موارد مدنظر در اصلاحیه قانون انتخابات بعید است در این دوره به مرحله اجرا برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet