ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/27 12:01:00
سرویس سیاسی
منصوری آرانی:

دائمی شدن پروتکل الحاقی به رفتار آژانس بین المللی هسته ای بستگی دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر زمان که آژانس بین المللی انرژی اتمی اعتماد ایران را در قبال رفتارش جلب نکند، پروتکل الحاقی دائمی نمی شود.
دائمی شدن پروتکل الحاقی به رفتار آژانس بین المللی هسته ای بستگی دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر زمان که آژانس بین المللی انرژی اتمی اعتماد ایران را در قبال رفتارش جلب نکند، پروتکل الحاقی دائمی نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/88161.jpg دائمی,شدن,پروتکل,الحاقی,به,رفتار,آژانس,بین,المللی,هسته,ای,بستگی,دارد Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه پروتکل الحاقی یک شمشیر دو لبه است هم فرصت محسوب می شود و هم تردید، اظهار داشت: اینکه در تمام دنیا پروتکل الحاقی رعایت شود اتفاق خوبی است اما اینکه  موردی کشورها به این پروتکل پایبند باشند رخ داد مناسبی نیست.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد: از آنجایی که پروتکل الحاقی دست آژانس را در بازرسی ها  باز می گذارد باید بررسی کرد که آیا برخورد آژانس با همه کشورهای یکسان است یا خیر. باید مشخص شود که آژانس می خواهد از این اختیار برای تحقیر و بازرسی در امور غیره استفاده کند یا می خواهد در چارچوب های تعیین شده کار کنند.

وی ادامه داد: تمام این رفتارها در تصمیم گیری ایران برای اجرای دائمی پروتکل الحاقی  تاثیر گذار است، تا مشخص شدن این موضوع به صورت داوطلبانه متعهد خواهیم بود.

این نماینده اعتقاد دارد که اگر شاهد رفتار صادقانه آژانس باشیم، موضوع دائمی شدن پروتکل الحاقی به تصویب مجلس شورای می رسد در غیر این صورت این تعهد در هر زمانی که رفتار دوگانه و متخاصم دیده شود، ملغی می شود.

منصوری آرانی از تاثیر این نوع رفتارها بر برجام گفت: اگر به این نقطه برسیم که طرف مقابل رفتار صادقانه ندارد، خود را پایبند به تعهدات نمی دانیم و تصمیمات مقتضی را اتخاذ خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی توان بازه زمانی برای اجرای موقت پروتکل الحاقی اعلام کرد، اظهار داشت: هر زمان که به اعتماد برسیم و  دیگر نگرانی درباره تکرار رفتارهای نادرست گذشته آژانس در قبال فعالیت هسته ای ایران وجود نداشته باشد، پروتکل را دائم اجرایی خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet