ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/27 10:48:38
سرویس فرهنگی
مجیدی به خانه ملت خبر داد:

مقامات داخلی و نمایندگان خارجی، مهمان همایش تاریخ مجلس/ رونمایی از کتاب ثبت‌شده ابوریحان در یونسکو

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری ششمین همایش تاریخ مجلس در هفته پیش رو گفت: این همایش با حضور مقامات کشور،‌ برخی سفرا و نمایندگان کشورها و سازمان های بین المللی برگزار می شود.
مقامات داخلی و نمایندگان خارجی، مهمان همایش تاریخ مجلس/ رونمایی از کتاب ثبت‌شده ابوریحان در یونسکو رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری ششمین همایش تاریخ مجلس در هفته پیش رو گفت: این همایش با حضور مقامات کشور،‌ برخی سفرا و نمایندگان کشورها و سازمان های بین المللی برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/110190.jpg مقامات,داخلی,و,نمایندگان,خارجی،,مهمان,همایش,تاریخ,مجلس/,رونمایی,از,کتاب,ثبت‌شده,ابوریحان,در,یونسکو Icana

محمدرضا مجیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ششمین همایش تاریخ مجلس گفت: در ادامه سلسله همایش های تاریخ مجلس،‌ ششمین همایش با عوان ساختار و کارکرد مجلس شورای ملی در دوره های بیست و یکم و بیست و دوم، چهارشنبه (2 دی ماه) در تالار مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بیش از 300 چکیده مقاله به دبیرخانه همایش رسید و حدود 250 چکیده مورد تأیید هیأت علمی همایش قرار گرفت که در مجموعه ای به چاپ رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه همایش تاریخ مجلس با حضور مقامات کشور،‌ برخی سفرا و نمایندگان کشورها و سازمان های بین المللی برگزار می شود، عنوان کرد: در مراسم افتتاحیه این همایش، پس از سخنرانی مسئولان از کتاب «التفهیم لاوائل صناعة التنجیم» اثر ابوریحان بیرونی که در فهرست حافظه جهانی یونسکو به ثبت رسیده و تعدادی از انتشارات جدید کتابخانه مجلس شورای اسلامی رونمایی می شود.

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین پس از مراسم افتتاحیه این همایش نشست علمی برگزار می شود که طی آن تعدادی از اساتید به ارائه مقالات خود می پردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet