آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/وحدت حوزه و دانشگاه/

کیایی‌نژاد: حوزه و دانشگاه دو بال مکمل‌ یکدیگرند

سرویس دیگر رسانه‌ها
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به هفته وحدت حوزه و دانشگاه و گرامیداشت شهید مفتح به عنوان پایه‌گذار این وحدت گفت که حوزه و دانشگاه، دو بال مکمل یکدیگرند.
پنج‌شنبه 26 آذر 1394 ساعت 10:20
کیایی‌نژاد: حوزه و دانشگاه دو بال مکمل‌ یکدیگرند یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به هفته وحدت حوزه و دانشگاه و گرامیداشت شهید مفتح به عنوان پایه‌گذار این وحدت گفت که حوزه و دانشگاه، دو بال مکمل یکدیگرند. http://cdn.icana.ir/d/019/111625.jpg کیایی‌نژاد:,حوزه,و,دانشگاه,دو,بال,مکمل‌,یکدیگرند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام مفید کیایی‌نژاد اظهار کرد: حوزه و دانشگاه مثل دو بال برای ترقی و تعالی این مملکت هستند و هیچ یک بدون دیگری ممکن است نتوانند این نفع را داشته باشند؛ وقتی باهم هستند مکمل یکدیگرند، هم حوزه به دانشگاه نیاز دارد و هم دانشگاه به حوزه نیاز دارد.

او ادامه داد: قبل از انقلاب،‌ در بحبوحه‌ای که جریان مرحوم شریعتی اوج گرفت، حضرت امام پیامی دادند و فرمودند "نه شما دانشگاهیان می‌توانید بگویید ما از حوزه بی‌نیازیم، چرا که به حوزه نیاز دارید و نه شما حوزویان می‌توانید بگویید که ما از دانشگاه بی‌نیازیم چون شما هم به دانشگاهیان نیاز دارید".

این نماینده مجلس تاکید کرد: ‌هرقدر حوزه و دانشگاه بتوانند متحدتر و متشکل‌تر باشند،‌ به نفع نظام جامعه خواهد بود و هر گاه بین این دو فاصله ایجاد شود به ضرر نظام و انقلاب تمام می‌شود.

کیایی‌نژاد در ارزیابی خود از روابط فعلی حوزه و دانشگاه نیز گفت: این روابط،‌ خوب است مگر این‌که برخی از مسئولین که بی‌تدبیر هستند مشکل ایجاد کنند، مثل قضیه‌ای که 16 آذر در بعضی دانشگاه‌ها پیش آمد. الان شرایط طوری نیست که در مورد مسائلی که فاصله ایجاد می‌کند صحبت کنیم، الان نیاز به وحدت است.

به گزارش ایسنا؛ او همچنین اضافه کرد: از وقتی که ارتباط بین حوزه و دانشگاه از همان اوایل انقلاب ایجاد شد و عده‌ای از دوستان روحانی وارد دانشگاه شدند یا بعضی از اساتید دانشگاه در حوزه کلاس‌هایی داشتند،‌ حرکات جالبی انجام شد، الان هم باید این حرکت تداوم داشته باشد منتهی به خاطر برخی بدسلیقگی‌ها که ممکن است عمدی هم نباشد باید توجه بیشتری به این مساله شود.

انتهای پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000