آغاز هفته وحدت
1394/09/26 11:00:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شوهانی:

بسته شدن پرونده PMD مقدمه لغو کامل تحریم‎هاست

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: بسته شدن پرونده PMD باید پیش زمینه‌ای برای لغو تحریم‌ها باشد.
بسته شدن پرونده PMD مقدمه لغو کامل تحریم‎هاست عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: بسته شدن پرونده PMD باید پیش زمینه‌ای برای لغو تحریم‌ها باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/63858.jpg بسته,شدن,پرونده,PMD,مقدمه,لغو,کامل,تحریم‎هاست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد شوهانی عضو کمیسیون امنیت ملی در رابطه با بسته شدن پرونده PMD در شورای حکام گفت: پرونده هسته‌ای ایران به دلیل برخوردهای سیاسی که با آن شده بود، از حالت فنی خود خارج شده بود و زمانی‎که مسائل سیاسی از طریق مذاکرات به نتیجه رسید، نتیجه فنی آن هم حل شد. لذا بسته شدن این پرونده ساختگی دور از ذهن نبود.

نماینده مردم شیروان، چرداول، ایوان و مهران با بیان اینکه گزارش‌های دبیر کل سازمان ملل پیش از این تحت فشارهای سیاسی بسته می‎شد، تصریح کرد: با برداشته شدن این فشارها آمانو توانست گزارش‎ها را بی‌طرفانه‎تر از قبل ارائه دهد.

شوهانی اضافه کرد: آمانو در آخرین گزارش خود بر عدم انحراف پرونده هسته‌ای ایران تاکید کرد، لذا پرونده PMD بسته شد و در حال حاضر ما باید به مرحله بعد از برجام و کارهایی که طرفین باید انجام دهند رسیدگی کنیم و تمام آن فشارهایی که از ناحیه شورای حکام وجود داشت برداشته شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: انتظاری که ما بعد از بسته شدن پرونده PMD داریم، این است که این عمل منجر به لغو کامل تحریم‌ها شود. زیرا براساس تعهدی که در برجام داده‌اند، باید در فاز اجرا تحریم‌ها را بردارند و همزمان ما هم آن تعهداتی را که داده‌ایم را عملی کنیم و امیدواریم که تحریم‌ها در فاصله خیلی کوتاهی لغو شوند.

انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet