خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/09/26 11:10:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شوهانی:

رژیم سعودی جنایات داعش علیه مسلمانان را مدیریت می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سعودی ها نقش مثبتی در ایجاد گروه های تند روی همچون داعش و القاعده در منطقه داشته اند و امروز سعودی‌ها جنایت داعش علیه مسلمانان را مدیریت می‌کنند.
رژیم سعودی جنایات داعش علیه مسلمانان را مدیریت می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سعودی ها نقش مثبتی در ایجاد گروه های تند روی همچون داعش و القاعده در منطقه داشته اند و امروز سعودی‌ها جنایت داعش علیه مسلمانان را مدیریت می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/87449.jpg رژیم,سعودی,جنایات,داعش,علیه,مسلمانان,را,مدیریت,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛ احمد شوهانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل ائتلاف 34کشور اسلامی موسوم به ضد تروریسم از سوی عربستان ، گفت: دولتمردان سعودی پس از حمایت از گروه های تند افراطی در منطقه امروز درنزد افکار عمومی جهان به شدت تحت فشار هستند.
وی، با تاکید براینکه عربستان به دنبال تبرئه خود است، تصریح کرد: سعودی ها نقش مثبتی در ایجاد گروه های تند روی همچون داعش و القاعده در منطقه داشته اند و امروز سعودی‌ها جنایت داعش علیه مسلمانان را مدیریت می‌کنند.
وی ادامه داد: کشوری که داعیه تشکیل ائتلاف ضد تروریسم دارد امروز باید پاسخگوی کودکان و زنان بی دفاع یمنی باشد که با ترورسیم دولتی عربستان مواجه هستند.
نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه حمایت مالی،لجستیکی و ایدئولوژیک عربستان از گروه های تند افراطی در منطقه از دید افکار عمومی جهان پنهان نمانده است، افزود: تشکیل ائتلاف ضد تروریسم در این مقطع زمانی و جمع آوری کشورهای همسوبا منافع سعودی ها تنها با هدف سرپوش گذاشتن بر اقدامات مخرب عربستان در منطقه است.
شوهانی با اشاره به قرارنگرفتن نام کشورهای همچون ایران، عراق و سوریه در لیست کشورهای این ائتلاف ضد تروریستی، ادامه داد: کنار گذاشتن کشورهای که خط مقدم مبارزه با گروه های تندرو افراطی به مانند داعش در منطقه هستند جای سئوال دارد که دولتمردان عربستان سعودی باید به آن پاسخی منطقی دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید براینکه ائتلاف ضد تروریستی بدون دعوت از کشورهای که خط مقدم مبارزه با تروریسم هستند ناموفق خواهد بود، تصریح کرد: تضاد منافع عربستان با کشورهای که برای ائتلاف ضد تروریسم دعوت نشده اند مانع بزرگی در همگرایی کشورهای اسلامی در برخورد با پدیده مخرب تروریسم در منطقه می شود.
انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet