ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/28 10:02:37
سرویس فرهنگی
جعفرزاده ایمن آبادی:

حذف «محمد رسول الله» از فهرست اسکار ماهیت جوایز این جشنواره را نشان داد

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است با حذف یک فیلم مذهبی درباره اسلام نمی توان جلوی موج پیش رو که آزادگان جهان را به سمت حق و حقیقت پیش می برد، گرفت.
حذف «محمد رسول الله» از فهرست اسکار ماهیت جوایز این جشنواره را نشان داد عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است با حذف یک فیلم مذهبی درباره اسلام نمی توان جلوی موج پیش رو که آزادگان جهان را به سمت حق و حقیقت پیش می برد، گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/119051.jpg حذف,«محمد,رسول,الله»,از,فهرست,اسکار,ماهیت,جوایز,این,جشنواره,را,نشان,داد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حذف فیلم «محمد رسول الله(ص)» از فهرست اسکار گفت: علیرغم استقبالی که در کشورهای همسایه و سایر کشورهای مسلمان و غیرمسلمان از این فیلم شد، مسئولان برگزاری جشنواره اسکار به دنبال پروژه اسلام هراسی خود، آن را از لیست حذف کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: هر روزه شاهدیم علاقه ملت آزاده جهان به اسلام و پیامبر اسلام(ص) بیش از گذشته می شود لذا با حذف یک فیلم نمی توان جلوی موج پیش رو را گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه برگزارکنندگان اسکار با تنگ نظری و به صورت یکطرفه فیلم های خارجی زبان را برگزیده اند، گفت: اثر فاخر مجید مجیدی می توانست برنده جایزه اسکار در بخش خارجی زبان شود و آنها نیز از همین می ترسیدند اما اکنون که با رویکرد سیاسی و مذهبی این فیلم را حذف کردند نه تنها باعث فراموشی آن نشدند بلکه ماهیت واقعی جوایز خود را به جهانیان نشان دادند.

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس شورای اسلامی در پایان حذف یک فیلم را باعث حذف رویکرد جهانی به سمت اسلام ندانست و خاطرنشان کرد: با وجود فعالیت های گروه های تروریستی اسلامگرای افراطی مثل داعش، باز هم رویکرد جهانی به سمت اسلام رئوف ادامه دارد و حذف نخواهد شد.

به گزارش خانه ملت،اسکار در جریان اعلام نامزدهای فیلم های خارجی زبان سال 2016، فیلم فاخر «محمد رسول الله(ص)» را از فهرست خود حذف کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet