شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی:

دولت برای اجرای دائمی پروتکل الحاقی لایحه ارائه کند/ بازدید در زمان اجرای داوطلبانه محدودیت دارد

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برای عبور از اجرای داوطلبانه و موقت پروتکل الحاقی باید دولت لایحه ای را به مجلس ارائه دهد.
شنبه 28 آذر 1394 ساعت 09:09
دولت برای اجرای دائمی پروتکل الحاقی لایحه ارائه کند/ بازدید در زمان اجرای داوطلبانه محدودیت دارد رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برای عبور از اجرای داوطلبانه و موقت پروتکل الحاقی باید دولت لایحه ای را به مجلس ارائه دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/120607.jpg دولت,برای,اجرای,دائمی,پروتکل,الحاقی,لایحه,ارائه,کند/,بازدید,در,زمان,اجرای,داوطلبانه,محدودیت,دارد Icana

علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بسته شدن پرونده هسته ای ایران در شورای حکام در خصوص اجرای پروتکل الحاقی توضیح داد: بر اساس برجام در حال حاضر در مرحله اجرای داوطلبانه و موقت پروتکل الحاقی هستیم. از آنجایی که این اقدام خلاف قوانین گذشته بود مجلس در مصوبه ای اجرای موقت را قانونی کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: با این حال برای اجرای دائمی پروتکل الحاقی باید این توافق به تصویب دستگاه قانون گذاری کشور برسد. اما مرحله داوطلبانه در واقع آزمایشی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مرحله آزمایشی نیز بازدیدهای آژانس بین المللی انرژی اتمی محدودیت دارد، اظهار داشت: ایران همیشه اعلام کرده است که باید بازید های از مراکز هسته ای کشور در قالب متعارف انجام گیرد در غیر اینصورت باید مجوز شورای عالی امنیت ملی  گرفته شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر اینکه نباید نگران بازدید ها در زمان اجرای داوطلبانه  پروتکل الحاقی بود، گفت: بنابراین مرحله داوطلبانه نیز محدودیت و شرایط خاص خود را دارد که این موضوع به اطلاع آژانس نیز رسیده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برای تعیین بازه زمانی اجرای موقت باید بررسی ها صورت گیرد، تاکید کرد: اما برای دائمی شدن  پروتکل الحاقی باید دولت لایحه ای به مجلس بدهد تا تصمیم گیری شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000