وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

آغاز هفته وحدت
1394/09/28 10:21:36
سرویس اجتماعی
عباسی با اشاره به ضرورت تدوین برنامه‌مشخص برای فعالیت‌کارخانه‌‌ها و ترددخودروها:

اقدامات مقطعی‌راهکار کاهش‌آلودگی هوا‌نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه هوای تهران در وضعیت هشدار قرار دارد، گفت:‌ مسئولان محیط زیست باید برنامه‌ریزی و طراحی قابل قبولی در زمینه کاهش میزان آلودگی هوا در یک پروسه زمانی مشخص ارائه دهند.
اقدامات مقطعی‌راهکار کاهش‌آلودگی هوا‌نیست عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه هوای تهران در وضعیت هشدار قرار دارد، گفت:‌ مسئولان محیط زیست باید برنامه‌ریزی و طراحی قابل قبولی در زمینه کاهش میزان آلودگی هوا در یک پروسه زمانی مشخص ارائه دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/49639.jpg اقدامات,مقطعی‌راهکار,کاهش‌آلودگی,هوا‌نیست Icana

سلیمان عباسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضروت بکارگیری اقدامات فوری برای خروج هوای کلانشهرها از وضعیت هشدار، گفت: آلودگی هوا در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که اگر منشاء آن کنترل نشود انجام هر اقدام دیگری درجهت کاهش آلودگی هوا موثر واقع نخواهد داشت، در این زمینه مسئولان محیط زیست نیز باید برنامه‌ریزی و طراحی قابل قبولی در زمینه کاهش میزان آلودگی هوا در یک پروسه زمانی مشخص ارائه دهند.

نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر اختصاص منابع کافی برای کاهش آلودگی هوا در پایتخت، افزود: به طور حتم یکی از مهم ترین عوامل گسترش آلودگی هوا تردد بی ضابطه خودروها در معابر عمومی است، همچنین فعالیت کارخانه‌های اطراف تهران نیز از دیگر عوامل رشد آلاینده‌ها در سطح شهر است، البته تغییرات محیط زیستی مانند خشکی هوا و وزش بادهای شدید نیز نقش موثری در افزایش آلودگی هوا دارد.

وی با تاکید بر تاثیر سوخت ناقص خودروها، شومینه‌ها و بخاری‌ها در افزایش میزان آلودگی هوا، تصریح کرد:‌ متاسفانه دربرخی شرایط نیز بازیافت مواد در ایجاد آلاینده‌های مضر نقش بسزایی دارد، بنابراین دولت باید درکاهش میزان آلودگی هوا تدابیر ویژه اتخاذ کند که مهم ترین آن استفاده از بنزین یورو4 در خودروها و عدم استفاده از اتومبیل های فرسوده درخیابان ها است.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با بیان اینکه کارخانه‌ها باید در فاصله بیشتری از شهرها احداث شوند، گفت:‌ به طور حتم دولت نباید مجوزهای لازم را برای احداث کارخانه‌ها و کارگاه‌ها در نزدیکی کلانشهرها به ویژه پایتخت ارائه دهد؛ همچنین مردم نیز باید آموزش های لازم را در برخورد با آلودگی هوا فرا بگیرند چراکه وضعیت آلودگی هوای شهر تهران بسیار هشدار دهنده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ‌با اشاره به اینکه احداث برخی سدها و تجمع آب به مدت طولانی نیز به دلیل پراکنش گرد و غبار در سطح شهر منجر به آلودگی هوا می‌شود، گفت:‌ به طور قطع اگر به تدابیر گفته شده هیچ توجهی نشود، نمی توان آلودگی هوا را در سطح پایتخت کاهش داد و صحبت های مقطعی مسئولان هیچ تاثیری در کنترل آلودگی ها ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet