هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قاضی پور:

انتقاد از حداقل مزد تعیین شده برای کارجویان زیر 29 سال در برنامه ششم/ دولت رقم پیشنهادی را افزایش دهد

سرویس اجتماعی
نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس از پیشنهاد دولت در تعیین حداقل مزد برای کارجویان زیر 29 سال در برنامه ششم انتقاد کرد وگفت: بدون شک اگر تغییراتی در این پیشنهاد از سوی دولت ارایه نشود فراکسیون کارگری مجلس اجازه نخواهد داد چنین پیشنهادی به تصویب برسد.
شنبه 28 آذر 1394 ساعت 10:54
انتقاد از حداقل مزد تعیین شده برای کارجویان زیر 29 سال در برنامه ششم/ دولت رقم پیشنهادی را افزایش دهد نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس از پیشنهاد دولت در تعیین حداقل مزد برای کارجویان زیر 29 سال در برنامه ششم انتقاد کرد وگفت: بدون شک اگر تغییراتی در این پیشنهاد از سوی دولت ارایه نشود فراکسیون کارگری مجلس اجازه نخواهد داد چنین پیشنهادی به تصویب برسد. http://cdn.icana.ir/d/019/65446.jpg انتقاد,از,حداقل,مزد,تعیین,شده,برای,کارجویان,زیر,29,سال,در,برنامه,ششم/,دولت,رقم,پیشنهادی,را,افزایش,دهد Icana

نادر قاضی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از پیشنهاد تعیین حداقل دستمزد برای کارجویان زیر 29 سال در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه، افزود: براساس این پیشنهاد حقوق کارجویان زیر 29 سال از 700 هزارتومانی که برای سال 94 تصویب شده به 530 هزار تومان کاهش پیدا می کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: فراکسیون کارگری طبق فرمول‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بررسی هزینه‌های ماهانه یک خانواده چهار نفری پرداخت که بر اساس آن حداقل مصرف 14 قلم مواد غذایی، حدود یک میلیون و 800 هزار تومان است که اگر هزینه تحصیل فرزندان و مسکن را نیز حساب شود این رقم به 2 و نیم میلیون تومان افزایش می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه کاهش حقوق کارجویان زیر 29 سال مشکلاتی را برای آنها ایجاد می‌کند، تصریح کرد: بدون شک اگر تغییراتی در این پیشنهاد از سوی دولت ارایه نشود فراکسیون کارگری مجلس اجازه نخواهد داد چنین پیشنهادی به تصویب برسد وبا قاطعیت جلوی این مصوبه ایستادگی خواهد کرد.

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، سوالی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح و آن را به هیات رئیسه مجلس تقدیم کردم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ در حالی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه پرداخت ۷۵ درصد حداقل دستمزد به کارجویان زیر ۲۹ سال به مدت دوسال را پیشنهاد داده که انتقادات نمایندگان کارگران را به دنبال داشته و این سازمان قول اصلاح این بند را داده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000