هدر اصلی
1394/09/28 14:13:00
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

سایه محتوای عاشقانه در «کیمیا» بر روایت تاریخی/ سریال از ضعف محتوا رنج می‌برد

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما با بیان اینکه گاهی ضعف محتوا، فضای فیلم کیمیا را زیر سوال می برد، گفت: کارگردان سریال، بیش از آنکه مخاطب را به سبب وقایع تاریخی انقلاب جذب کند بیشتر تلاش کرده تا با عاشقانه کردن محتوای فیلم مخاطب را با خود همراه کند.
سایه محتوای عاشقانه در «کیمیا» بر روایت تاریخی/ سریال از ضعف محتوا رنج می‌برد عضو شورای نظارت بر صدا و سیما با بیان اینکه گاهی ضعف محتوا، فضای فیلم کیمیا را زیر سوال می برد، گفت: کارگردان سریال، بیش از آنکه مخاطب را به سبب وقایع تاریخی انقلاب جذب کند بیشتر تلاش کرده تا با عاشقانه کردن محتوای فیلم مخاطب را با خود همراه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/125323.jpg سایه,محتوای,عاشقانه,در,«کیمیا»,بر,روایت,تاریخی/,سریال,از,ضعف,محتوا,رنج,می‌برد Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دربااره سریال "کیمیا" اظهارنظر کرد و گفت: با وجود آنکه به اتمام سریال قسمت های زیادی باقی مانده و بر این اساس نمی توان اظهارنظر دقیقی درمورد این سریال مطرح کرد اما واقعیت آن است که سریال کیمیا دارای نقاط منفی و مثبتی بود؛ اگرچه  می توانست قوی تر ظاهر شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقاط منفی موجود در سریال کیمیا، ادامه داد: دیالوگ های ضعیف در بعضی از صحنه ها غیرقابل قبول است و از سویی دیگر برخی از بازیگران نیز نتوانستند در این مجموعه قوی ظاهر شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس نهم، تصریح کرد: با توجه به زمان و هزینه های زیادی که صرف ساخت سریال کیمیا شد انتظار آن بود که دست اندرکاران این پروژه بتوانند سریال کامل و فاخری را به مخاطب ارائه دهند این درحالی است که گاهی ضعف محتوا، فضای سریال را زیر سوال می برد.

وی یادآور شد: اگرچه در بعضی از سکانس ها ابعاد انقلاب و فعالیت های انقلابیون به خوبی نشان داده شده و و خاستگاه عامه مردم به ویژه طبقه ضعیف نیز به خوبی به تصویر کشیده شده است اما در بسیاری از صحنه ها فضای عاشقانه بر محتوای سریال غلبه پیدا کرده است.

شجاعی کیاسری افزود: کارگردان سریال کیمیا، بیش از آنکه مخاطب را به سبب وقایع تاریخی انقلاب جذب کند بیشتر تلاش کرده تا با عاشقانه کردن محتوای اثر مخاطب جذب کند که همین مهم مسایل سبب کاهش مخاطبان از این سریال شده است.

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما گفت: با توجه به کمبود بودجه ای که صدا و سیما با آن دست به گریبان است به نظر می رسید باید نظارت ها در مراحل ابتدایی ساخت این سریال، افزایش می‌یافت تا نتیجه مطلوب‌تری از پخش سریال کیمیا حاصل می شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet