هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حیدرپور:

اجرای موقت پروتکل الحاقی مصوبه شورای عالی امنیت است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیوستن موقت به پروتکل الحاقی ایرادی ندارد تاکید کرد: پیوستن موقت به پروتکل الحاقی بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت است هر زمان که غرب به چند تعهد مهم خود در برجام عمل کرد می توان به طور دائم به پروتکل الحاقی پیوست.
شنبه 28 آذر 1394 ساعت 14:23
اجرای موقت پروتکل الحاقی مصوبه شورای عالی امنیت است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیوستن موقت به پروتکل الحاقی ایرادی ندارد تاکید کرد: پیوستن موقت به پروتکل الحاقی بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت است هر زمان که غرب به چند تعهد مهم خود در برجام عمل کرد می توان به طور دائم به پروتکل الحاقی پیوست. http://cdn.icana.ir/d/019/125079.jpg اجرای,موقت,پروتکل,الحاقی,مصوبه,شورای,عالی,امنیت,است Icana

عوض حیدر پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پیوستن موقت  ایران به پروتکل الحاقی در برجام تاکید کرد:  در شرایطی پروتکل الحاقی به صورت دائمی اجرایی می شود که  به تصویب شورای اسلامی برسد و زمان این هنوز فراهم نشده است. اما بر اساس متن برجام ایران به طور موقت و داوطلبانه آن را پذیرفته است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی در خصوص قانونی بودن اجرای موقت پروتکل الحاقی گفت: پیوستن موقت به پروتکل الحاقی بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت است. از سوی دیگر از آنجایی که در شرایط و نکات مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی و مجلس در خصوص اجرای موقت پروتکل الحاقی نکته این مطرح نشد، پیوستن به آن به طور داوطلبانه اشکالی ندارد.

وی تاکید کرد: با این حال اگر قرار باشد ایران به طور دائمی به پروتکل الحاقی که کنوانسیون بین المللی محسوب می شود، بپوندد بر اساس قانون باید دولت این موضوع را به صورت یک لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه و پس از تصمیم قوه مقننه، اجرایی شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت درباره بازه زمانی اجرای پروتکل الحاقی به صورت موقت گفت: این زمان بلافاصله بعد از اجرای برجام آغاز می شود و تصور می کنم تا زمانی که غربی ها به چند تعهد خود در برجام  عمل نکنند نباید از شرایط موقت به سمت دائمی شدن پروتکل حرکت کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیوستن به پروتکل به طور موقت ایرادی ندارد گفت: در برجام به اجرای موقت پروتکل اشاره شده و ایران آنرا پذیرفته بنابراین برای اجرای آن اشکالی وجود ندارد، اما هر زمان که دولت بخواهد به طور دائم به این توافق بین المللی بپوندد باید این موضوع را تحت لایحه به مجلس بیاورد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000