ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/28 14:33:04
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نخل ابراهیمی:

اوضاع دشت میناب نگران‌کننده است

نماینده مردم میناب و بشاگرد گفت: اوضاع دشت میناب نگران کننده است و باید با کارشناسی های فنی به دنبال راه کارهایی برای احیای مجدد دشت میناب باشیم.
اوضاع دشت میناب نگران‌کننده است نماینده مردم میناب و بشاگرد گفت: اوضاع دشت میناب نگران کننده است و باید با کارشناسی های فنی به دنبال راه کارهایی برای احیای مجدد دشت میناب باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/43962.jpg اوضاع,دشت,میناب,نگران‌کننده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی افزود: با توجه به ابراز نگرانی و اعتراضات مردمی و پیگیری هایی که از سوی ما صورت گرفت موفق شدیم که این موضوع را به گوش مسوولان تراز اول کشوری و استانی برسانیم.

وی تصریح کرد: در این زمینه تعدادی از مسوولان کشوری از جمله کارشناسان و مسولان سازمان زمین شناسی و وزارت نیرو و همچنین نایب رییس مجلس شورای اسلامی و دیگر مسوولان کشوری و استانی با حضور در شهرستان میناب بازدیدی را از فروچاله های دشت میناب انجام دادند.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان خاطر نشان ساخت: اولین خواسته مردم میناب در این رابطه این بود که برداشت و انتقال آب از دشت میناب متوقف و برای احیای دشت میناب چاره ای اندیشیده شود.

هاشمی نخل ابراهیمی گفت: در زمینه احیای دشت میناب نطق هایی را در مجلس داشتیم و به وزیر نیرو و برخی از مسوولان کشوری و محیط زیست تذکراتی را در این زمینه داده ایم که طی آن کارشناسان وزارت نیرو و سازمان محیط زیست به میناب اعزام شدند.

وی افزود: پس از پیگیری های فراوان طی یک ماه گذشته انتقال و برداشت آب از دشت میناب و چاه های کف رودخانه متوقف شد و امیدواریم که روند انتقال آب از دشت میناب به طور کلی تعطیل شود.

نماینده مردم رودان، میناب، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اوضاع دشت میناب نا به سامان است و باید مجدد احیا شود گفت: باید با احیای مجدد دشت میناب از آسیب هایی که مردم و کشاورزان منطقه را تهدید می کند جلوگیری کینم و با روش های مختلف فنی و بررسی های کارشناسی با این بحرانی که منابع طبیعی و مردم منطقه را تهدید می کند مقابله کینم.

هاشمی نخل ابراهیمی افزود: طی همایشی که با همین موضوع در میناب برگزار شد نایب رییس مجلس شورای اسلامی را به میناب دعوت کردیم و از نزدیک شاهد اوضاع نابسامان منطقه و دشت میناب شد و امیدواریم که با پیگیری هایی که در سطح کشور انجام می‌دهیم افراد تراز اول کشوری را به بازدید از منطقه بیاوریم و روند پیگیری این موضوع را شتاب دهیم.

وی تصریح کرد: باید با احداث آب شیرین‌کن در بندرعباس و سایر نقاط استان با تامین آب مورد نیاز مردم به مقابله با خشکسالی بپردازیم و از برداشت بی رویه آب جلوگیری کنیم تا دشت میناب و رودان دچار آسیب های و تهدیدات جدی و غیرقابل جبران نشوند.

عضو کمیسون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به اختصاص اعتباری به منظور انتقال مسیر آب در دشت میناب نیز اشاره کرد و گفت: برای بحث انتقال مسیر آب و حفر چاه در سایر نقاط، اعتبارات خاصی در نظر گرفته شد و مسیر انتقال آب از دشت میناب به سایر مناطقی که وضعیت بهتری دارند منتقل می شود.

هاشمی نخل ابراهیمی به اجرای طرح یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در میناب نیز اشاره کرد و افزود: یکی از بحث هایی که سازمان جهاد کشاورزی در حال پیگیری است طرح یکپارچه سازی اراضی کشاورزی و استفاده از شبکه آبیاری نوین در دشت میناب می باشد.

وی تصریح کرد: در اجرای این طرح زمین های کشاورزی مردمی یکپارچه می شوند و به جای استفاده از شیوه آبیاری غرقابی در کل دشت میناب از آبیاری نوین در بخش کشاورزی استفاده می شود.

نماینده مردم رودان، میناب، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت: طی روزهای آینده نیز رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و کارشناسان سازمان محیط زیست سفری به حوزه شرق استان خواهند داشت که طی این سفر از دشت میناب و فروچاله های این دشت نیز بازدید خواهند کرد.

به گزارش ایسنا؛ هاشمی نخل ابراهیمی گفت: در تلاش هستیم که با پیگیری‌های کارشناسی و بررسی مشکلات دشت هایی در سطح کشور از جمله دشت میناب منابع اعتباری کشوری را برای احیای این دشت ها، جبران خسارت و همچنین جلوگیری از خسارت بیشتر پیش‌بینی کنیم و در بودجه سال آینده اختصاص دهیم.
 انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet