ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/28 15:49:47
سرویس سیاسی
شفیعی:

دائمی شدن پروتکل الحاقی منوط به پایبندی طرف مقابل به برجام است/ایران هر زمان که بخواهد مانع اجرای داوطلبانه می شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پروتکل الحاقی زمانی دائمی می شود که ایران از اجرای طرف مقابل نسبت به تعهداتش در برجام رضایت داشته باشد.
دائمی شدن پروتکل الحاقی منوط به پایبندی طرف مقابل به برجام است/ایران هر زمان که بخواهد مانع اجرای داوطلبانه می شود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پروتکل الحاقی زمانی دائمی می شود که ایران از اجرای طرف مقابل نسبت به تعهداتش در برجام رضایت داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/73413.jpg دائمی,شدن,پروتکل,الحاقی,منوط,به,پایبندی,طرف,مقابل,به,برجام,است/ایران,هر,زمان,که,بخواهد,مانع,اجرای,داوطلبانه,می,شود Icana

نوذر شفیعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در متن برجام زمانی برای اجرای موقت پروتکل الحاقی در نظر گرفته نشده است،اظهار داشت: از آنجایی که بازه زمانی برای اجرای موقت و داوطلبانه پروتکل الحاقی دیده نشده است ما نمی توانیم مدت زمان طولانی برای اجرای موقت آن در نظر بگیریم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد: برای در نظر گرفتن زمان اجرای موقت پروتکل الحاقی دو دیدگاه و نظر وجود دارد. از آنجایی که اجرای برجام حدود 12 سال طول می کشد، پروتکل در همین بازه زمانی موقتی اجرا شود.

 وی ادامه داد: برخی هم اعتقاد دارند باید در طول اجرای برجام مشاهده و بررسی شود تا اگر برجام بر اساس خواست ایران جلو رفت اجرای موقتی را دائمی کنیم. به نظر می رسد دیدگاه دوم بیشتر مدنظر قرار گیرد.

به گفته این نماینده پیوستن به پروتکل الحاقی تابع شرایط محیطی است و هر اندازه برجام وقف مراد ایران باشد، زمان اجرای موقت کوتاه و هر چه زودتر به پروتکل الحاقی ملحق خواهیم شد.

شفیعی با بیان اینکه اجرای داوطلبانه قید بسیار مهمی است که ایران برای اجرای پروتکل الحاقی در برجام در نظر گرفته است، توضیح داد: ایران هر زمان که بخواهد می تواند اجرای داوطلبانه را قطع کند اما از سوی دیگر با قید داوطلبانه ایران ملزم به اجرای دقیق پروتکل شده است.

این نماینده عنوان کرد: همانطور که تاکید شد، پروتکل الحاقی تا زمانی موقت اجرا می شود و وارد فاز دائمی می شود که ایران از اجرای برجام راضی باشد و تفسیر دو طرف اجرای برجام از اجرای پروتکل الحاقی به هم نزدیک شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته مجلس به لحاظ جایگاه حقوقی هر زمان که بخواهد می تواند مانع اجرای موقت پروتکل الحاقی شود چرا که بر اساس قانون پروتکل های بین المللی باید به تصویب دستگاه قانون گذاری برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet