هدر اصلی
1394/09/28 15:54:08
سرویس سیاسی
منصوری آرانی:

سلاح هسته ای در استراتژی های جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارد/استفاده ایران از سلاح های متعارف دفاعی

عضو کمیسوین دفاعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سلاح هسته ای در استراتژی های جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارد، گفت: به دلیل استفاده ایران از سلاح های متعارف دفاعی،هیچ گونه محدودیتی را در این زمینه نمی پذیریم.
سلاح هسته ای در استراتژی های جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارد/استفاده ایران از سلاح های متعارف دفاعی عضو کمیسوین دفاعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سلاح هسته ای در استراتژی های جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارد، گفت: به دلیل استفاده ایران از سلاح های متعارف دفاعی،هیچ گونه محدودیتی را در این زمینه نمی پذیریم. https://cdn.icana.ir/d/019/88161.jpg سلاح,هسته,ای,در,استراتژی,های,جمهوری,اسلامی,ایران,جایگاهی,ندارد/استفاده,ایران,از,سلاح,های,متعارف,دفاعی Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص وضعیت موشک های جمهوری اسلامی ایران و نگرانی غربی ها در این زمینه، اظهار داشت: با توجه به راهبردهای خاص، جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدها از سلاح های متعارف استفاده می کند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: موشک های ما به هیچ وجه برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: اساسا سلاح های هسته ای در دکترین و استراتژی های جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارند چون فتوای مقام معظم رهبری ساخت و نگهداری این سلاح ها را ممنوع اعلام کرده است.

منصوری آرانی با بیان اینکه در این زمینه آنچه که در برجام آمده و ما هم پذیرفته ایم این است که ایران موشک های با قابلیت حمل سلاح هسته ای نداشته باشد، گفت: در گذشته و حال جمهوری اسلامی ایران چنین موشکی را نداشته و در آینده نیز نخواهد داشت.

وی افزود: ایران امنیت خود را با هیچ چیزی عوض نخواهد کرد و به همین دلیل تیم مذاکره کننده ما در برجام آورده است که ایران از سلاح های متعارف دفاعی استفاده کند و به دلیل متعارف بودن این نوع سلاح های دفاعی، هیچ گونه محدودیتی را نمی پذیریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet