هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قوامی مطرح کرد:

ضرورت امکان استفاده ریالی از منابع صندوق توسعه ملی در تدوین برنامه‌ششم‌توسعه

سرویس اقتصادی
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار گفت: باید براساس شرایطی امکان استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به صورت ریالی در تدوین برنامه ششم توسعه کشور فراهم شود به دلیل اینکه محدودیت های فعلی در زمینه ضرورت استفاده از منابع ارزی باعث می شود برخی از کارخانه ها داخلی، ماشین آلات خود را از خارج کشور وارد کنند.
سه‌شنبه 1 دی 1394 ساعت 09:44
ضرورت امکان استفاده ریالی از منابع صندوق توسعه ملی در تدوین برنامه‌ششم‌توسعه عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار گفت: باید براساس شرایطی امکان استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به صورت ریالی در تدوین برنامه ششم توسعه کشور فراهم شود به دلیل اینکه محدودیت های فعلی در زمینه ضرورت استفاده از منابع ارزی باعث می شود برخی از کارخانه ها داخلی، ماشین آلات خود را از خارج کشور وارد کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/95582.jpg ضرورت,امکان,استفاده,ریالی,از,منابع,صندوق,توسعه,ملی,در,تدوین,برنامه‌ششم‌توسعه Icana

هادی قوامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص نحوه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در تدوین برنامه ششم گفت: از اهداف تاسیس صندوق توسعه ملی تبدیل عواید حاصل از فروش نفت خام به سرمایه های زاینده ای بوده که دارای توجیه اقتصادی است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بکارگیری و سرمایه گذاری از محل منابع صندوق توسعه ملی در زمینه های رونق تولید یک اولویت است که به ایجاد اشتغال منتهی می شود.

قوامی افزود: باید از منابع صندوق توسعه ملی بصورت آمایشی استفاده شود ودر این زمینه برنامه ریزی لازم انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: برای بهره بردن از منابع صندوق توسعه ملی، دولت باید خط  مشی درست به سرمایه گذاران ارائه دهد همچنین در این راستا باید زیرساخت های مناسب را برای سرمایه گذاری فراهم کند.

شرایط استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در برنامه ششم تسهیل شود

قوامی افزود: دولت باید منابع صندوق توسعه ملی را در قالب حمایت های مختلف مانند اختصاص یارانه به بخش تولید هدایت کند.

وی گفت:باید براساس شرایطی امکان استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به صورت ریالی در تدوین برنامه ششم فراهم شود به دلیل اینکه محدودیت های فعلی در زمینه ضرورت استفاده از منابع ارزی باعث می شود برخی از کارخانه ها داخلی، ماشین آلات خود را از خارج کشور وارد کنند و از تولیدات داخلی موجود به نوعی به اندازه کافی استفاده نشود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:  باید از زمانی که تصمیم برای اجرای طرحی در یک منطقه اتخاذ می شود،  طی یک هفته مجوز لازم صادر و منابع صندوق نیز کمتر از سه الی چهار ماه به این کار اختصاص داده شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000