ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/09/29 09:51:20
سرویس سیاسی
سبحانی نیا:

اتخاذ سیاست تحریم علیه مسافران به ایران متناقض با روح برجام است/دو گانگی در سیاست آمریکا

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعی است که در فضای باز سیاسی که برجام به وجود آورده است تاکید بر برداشتن موانع تحریم و توسعه همکاری های متقابل باشد اما با توجه به این مصوبه مشخص است که اتخاذ سیاست تحریم آنهایی که به ایران سفر کنند نوعی تحریم بوده و متناقض با روح برجام است.
اتخاذ سیاست تحریم علیه مسافران به ایران متناقض با روح برجام است/دو گانگی در سیاست آمریکا نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعی است که در فضای باز سیاسی که برجام به وجود آورده است تاکید بر برداشتن موانع تحریم و توسعه همکاری های متقابل باشد اما با توجه به این مصوبه مشخص است که اتخاذ سیاست تحریم آنهایی که به ایران سفر کنند نوعی تحریم بوده و متناقض با روح برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/84523.jpg اتخاذ,سیاست,تحریم,علیه,مسافران,به,ایران,متناقض,با,روح,برجام,است/دو,گانگی,در,سیاست,آمریکا Icana

حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به امضای قانون محدودیت صدور روادید برای مسافران ایران از سوی اوباما گفت: به نظر می رسد اینگونه اقدامات تحریم جدید بر علیه جمهوری اسلامی ایران تلقی شود و می تواند مغایر با برجام باشد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مصوبه با توجه به اینکه در مرحله مقدماتی اجرای برجام هستیم می تواند مغایر با مفاد برجام باشد.

وی مصوبه را نشان دهنده دوگانگی در سیاست آمریکا و همیشگی بودن سیاست های متناقض از اصول کار آمریکاست.

سبحانی نیا گفت: طبیعی است که در فضای باز سیاسی که برجام به وجود آورده است تاکید بر برداشتن موانع تحریم و توسعه همکاری های متقابل باشد اما با توجه به این مصوبه مشخص است که اتخاذ سیاست تحریم آنهایی که به ایران سفر کنند نوعی تحریم بوده و متناقض با روح برجام است.

نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه این مصوبه می تواند برجام را خدشه دارد کند گفت: کنگره آمریکا در دام جمهوریخواهان قرار گرفته و اوباما هم به هر دلیل که این مصوبه را امضا کرده باشد به اقدامات قبلی آنها در مورد اجرای برجام آسیب می زند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روح برجام را مبتنی بر حسن نیت دانست و افزود: به همین دلیل انتظار داریم رفتارهایی توام با حسن نیت را از غرب شاهد باشیم بنابراین اینگونه مصوبه ها خلاف روند است.

مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته طرحی را به تصویب رساند که برای شهروندانی از کشورهای برخوردار از برنامه «معافیت از روادید» که به چهار کشور ایران، سوریه، عراق و سودان سفر کنند، محدودیت‌های تازه‌ای وضع می‌کند.

سیدعباس عراقچی، معاون حقوقی وزارت امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان، چندی پیش گفته بود که «اگر» این محدودیت‌ها اعمال شود و مغایر برجام باشد، ایران اقدام خواهد کرد.

اوباما شب گذشته قانون محدودیت صدور روادید برای مسافران ایران را امضا کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet