آغاز هفته وحدت
1394/09/29 11:04:00
سرویس بین الملل
شیخ الاسلام:

ورود ترکیه به خاک عراق با توصیه آمریکا و خلاف موازین بین الملل بود/ترکیه توصیه اسلام به ادای حق همسایگی را از یاد برده است

مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتار ترکیه در ورود به خاک عراق بر اساس مقررات بین المللی نبوده است، گفت: با توجه به عقب نشینی ترکیه با توصیه آمریکا مشخص می شود، که با توصیه آمریکا اقدام به ورود در خاک عراق کرده است.
ورود ترکیه به خاک عراق با توصیه آمریکا و خلاف موازین بین الملل بود/ترکیه توصیه اسلام به ادای حق همسایگی را از یاد برده است مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتار ترکیه در ورود به خاک عراق بر اساس مقررات بین المللی نبوده است، گفت: با توجه به عقب نشینی ترکیه با توصیه آمریکا مشخص می شود، که با توصیه آمریکا اقدام به ورود در خاک عراق کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/112494.jpg ورود,ترکیه,به,خاک,عراق,با,توصیه,آمریکا,و,خلاف,موازین,بین,الملل,بود/ترکیه,توصیه,اسلام,به,ادای,حق,همسایگی,را,از,یاد,برده,است Icana

حسین شیخ الاسلام در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص عقب نشینی ترکیه از خاک عراق، اظهار داشت: این عقب نشینی موضوع خوبی است ولی بهتر بود که اصلا ترکیه به خاک عراق ورود نمی کرد.

مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ترکیه به توصیه آمریکا از خاک عراق عقب نشینی کرده است، بیان کرد: همچنین بهتر بود که پیش از دخالت بیگانگان ترکیه روابط خودش را با عراق تصحیح می کرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم ترکیه مانند یک همسایه خوب و با وفا رفتار کند، متذکر شد: توصیه اسلام به ادای حق همسایگی تاکید دارد و بهتر است که ترکیه نیز چنین رفتاری را از خود به نمایش گذارد و به سوء استفاده کنندگان اجازه تاثیرگذاری ندهد.

شیخ الاسلام با بیان اینکه ترکیه باید بر مبنای احکام اسلام همسایگی کند و بر اساس خود محوری و منفعات طلبانه رفتار نکند، گفت: از آنجائی که ترکیه با توصیه آمریکا عقبب نشینی کرده است، پس مشخص می شود که با توصیه آمریکا نیز اقدام به ورود در کشور عراق کرده است.

مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که ترکیه باز هم وارد خاک عراق نشود، خاطرنشان کرد: این سوالی که وجود دارد و تضمینی در این زمینه وجود ندارد، چون رفتارهای گذشته ترکیه بر اساس مقررات بین المللی نبوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet