آغاز هفته وحدت
1394/09/29 11:03:11
سرویس صحن
باهنر در پاسخ به برخی اعتراض‌ها نسبت به رد کلیات لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید:

اعتراض نمایندگان درخصوص ایجاد مناطق آزاد جدید در هیئت رئیسه بررسی می‌شود

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه ایجاد مناطق آزاد جدید به علت کاهش پایه مالیاتی کشور مغایر با برنامه پنجم بود و برای تصویب لایحه مذکور باید دو سوم نمایندگان به آن رأی می‌دادند، تصریح کرد: اگر نمایندگان به روند بررسی اعتراض دارند، ما این مسئله را در هیات رئیسه بررسی می‌کنیم.
اعتراض نمایندگان درخصوص ایجاد مناطق آزاد جدید در هیئت رئیسه بررسی می‌شود نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه ایجاد مناطق آزاد جدید به علت کاهش پایه مالیاتی کشور مغایر با برنامه پنجم بود و برای تصویب لایحه مذکور باید دو سوم نمایندگان به آن رأی می‌دادند، تصریح کرد: اگر نمایندگان به روند بررسی اعتراض دارند، ما این مسئله را در هیات رئیسه بررسی می‌کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/87466.jpg اعتراض,نمایندگان,درخصوص,ایجاد,مناطق,آزاد,جدید,در,هیئت,رئیسه,بررسی,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، پس از آنکه کلیات لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی با مخالفت مجلس روبرو شد و نتوانست به دلیل مغایرتی که با برنامه توسعه داشت، دوسوم آرای نمایندگان را کسب کند، تعدادی از نمایندگان در جایگاه هیات رئیسه جمع شده و نسبت به روند بررسی این لایحه و رأی نیاوردن آن اعتراض داشتند.

محمد رضا باهنر که ریاست جلسه امروز را برعهده داشت، در این خصوص گفت: مجلس در زمان بررسی قانون برنامه پنجم توسعه مصوب کرد که هیچ معافیت مالیاتی جدیدی در طول برنامه پنجم قابل تصویب نیست که این موضوع تمام لوایح دولت و طرح های مجلس را شامل می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی، به این دلیل که مناطق آزاد و ویژه دارای یک سری معافیت‌های مالیاتی در عملیات اقتصادی خود است، پایه مالیات کشور را کاهش می دهد؛ بنابراین مغایر با برنامه پنجم توسعه بوده و نیازمند دو سوم آرای نمایندگان بود.

وی تاکید کرد: البته من این موضوع را قبل از رأی گیری نیز اعلام کردم و حال اگر نمایندگان اعتراض دارند ما این مسئله را در هیات رئیسه بررسی می‌کنیم./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet