هدر اصلی
1394/09/30 10:37:00
سرویس اقتصادی
سادات ابراهیمی تاکید کرد:

ضرورت واردات برنج با نیازسنجی این محصول در داخل/ برخورد قاطع در انتظار واردکنندگان برنج آلوده

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از واردات برنج آلوده به کشور، گفت:در صورت تایید واردات برنج آلوده به کشور به طورحتم با مسئولان این حوزه برخورد خواهد شد.
ضرورت واردات برنج با نیازسنجی این محصول در داخل/ برخورد قاطع در انتظار واردکنندگان برنج آلوده عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از واردات برنج آلوده به کشور، گفت:در صورت تایید واردات برنج آلوده به کشور به طورحتم با مسئولان این حوزه برخورد خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/58276.jpg ضرورت,واردات,برنج,با,نیازسنجی,این,محصول,در,داخل/,برخورد,قاطع,در,انتظار,واردکنندگان,برنج,آلوده Icana

سیدمحمد سادات ابراهیمی درگفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از واردات برنج آلوده به کشور، گفت:هرچند در زمینه تولید برنج محدودیت هایی در کشور وجود دارد،اما نباید این کمبود تولید با واردات محصول آلوده به کشور جبران شود.

نماینده مردم شوشتر و گتوند درمجلس شورای اسلامی،با تاکید برضرورت توجه به سلامت مردم،افزود: در صورت تایید واردات برنج آلوده به کشور مسئولان باید پاسخگوی آن باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه نیازسنجی بهترین گزینه برای اقدام به واردات است، تصریح کرد: در حال حاضر وارداتی بسیاری از محصولات به کشور بدون درنظر گرفتن میزان تولید صورت می گیرد که این نابودی تولید ملی و نادیده گرفتن زحمات کشاورز را در پی دارد.

 

افزایش تولید برنج منوط به ایجاد مشوق‌ها

وی با تاکید براینکه بهترین محصول برنج در داخل ایران تولید می شود،مطرح کرد:درصورت افزایش مشوق ها و رشد حمایت ها از تولید ملی نه تنها خودکفایی درمحصول برنج رخ می دهد،بلکه می توان به ارز آوری از این محصول نیز امیدوار بود.

سادات ابراهیمی با بیان اینکه درحال حاضر واردات برنج برای جبران کسری تولید آن صورت می گیرد، افزود: دستگاه های مسئول باید با نظارت کافی برسلامت برنج وارداتی از ورود هر نوع محصول آلوده و یا بیش از نیاز داخل ممانعت کنند.

 

 

بررسی واردات برنج آلوده در کمیسیون کشاورزی مجلس

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ ادامه داد: ظرفیت تولید بیشتر برنج در کشور وجود دارد،اما باید زیرساخت‌های کافی و امکانات مورد نیاز در اختیار بخش کشاورزی و کشاورزان قرار بگیرد.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، از بررسی موضوع واردات برنج آلوده در کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد وافزود:درصورت تایید این خبر به طورحتم با مسئولان این حوزه برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ چندی پیش خبری مبنی بر انهدام بیش از یک هزار و 250 تن برنج آلوده مسموم در بندرعباس منتشر شد که پرونده قضایی دراین رابطه تشکیل شده و دو نفر از متخلفان به دستگاه قضایی احضار شده اند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet