هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاهوتی در تذکر آیین‌نامه‌ای:

رأی‌گیری برای لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد نیاز به استناد به برنامه توسعه نداشت

سرویس صحن
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عضو کمیسیون عمران مجلس که معتقد بود رأی‌گیری برای لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد نیاز به استناد به برنامه توسعه نداشت، گفت: نمایندگان برای تعیین تکلیف مناطق آزاد جدید، نامه ای به هیات رئیسه مجلس ارسال کردند که قرار است در جلسه ای مورد بررسی قرار گیرد.
یکشنبه 29 آذر 1394 ساعت 11:27
رأی‌گیری برای لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد نیاز به استناد به برنامه توسعه نداشت نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عضو کمیسیون عمران مجلس که معتقد بود رأی‌گیری برای لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد نیاز به استناد به برنامه توسعه نداشت، گفت: نمایندگان برای تعیین تکلیف مناطق آزاد جدید، نامه ای به هیات رئیسه مجلس ارسال کردند که قرار است در جلسه ای مورد بررسی قرار گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/92050.jpg رأی‌گیری,برای,لایحه,ایجاد,مناطق,جدید,آزاد,نیاز,به,استناد,به,برنامه,توسعه,نداشت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 آذر) مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین‌نامه‌ای افزود: در زمان بررسی کلیات لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی شما اشاره به برنامه پنجم توسعه کردید؛ در حالی که این برنامه، یک الی دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: درحالی برنامه پنجم توسعه تا دو ماه آینده به اتمام می رسد که سرمایه‌گذاری برای ایجاد مناطق آزاد جدید به 10 سال زمان نیاز دارد؛ حال شما چه اطمینانی داشتید که در برنامه های دیگر توسعه، این معافیت ها لحاظ شود؟

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: همانطور که مشاهده کردید نمایندگان تهران با لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی مخالفت کردند درحالیکه در قوانین اول و دوم توسعه، دولت تمام سرمایه‌گذاری ها را به سمت یک الی دو استان سوق داد و دیگر استان ها با فقر و بیکاری روبرو هستند تاجایی که کشورهای شمالی بالاترین آمار بیکاری را دارد.

وی گفت:‌ به نظر می‌رسد استنادی که شما به قانون برنامه پنجم توسعه کردید، درست نبود.

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر لاهوتی افزود: آیین نامه به صراحت می گوید هر زمانی که در مجلس، موضوعی مغایر برنامه توسعه شود نیاز به دو سوم رای نمایندگان است و به صراحت می گوید نباید مغایرتی در این زمینه باشد.

باهنر تاکید کرد: البته برخی از نمایندگان نیز نامه‌ای برای تعیین تکلیف مناطق آزاد به هیات رئیسه نوشتند که ما در هیات رئیسه آن را بررسی کرده و پاسخ می‌دهیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000