هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در صحن علنی؛

آصفری: با اقدامات کوتاه‌مدت نمی‌توان مشکل آلودگی هوا را حل کرد/ باهنر: مسئله آلایندگی هوا در کلانشهرها دغدغه مجلس است

سرویس صحن
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه آلودگی هوا در شرایط کنونی جزء دغدغه‌های مهم تمام نمایندگان مجلس است، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس باید این مسئله را به صورت جدی پیگیری کند.
یکشنبه 29 آذر 1394 ساعت 11:41
آصفری: با اقدامات کوتاه‌مدت نمی‌توان مشکل آلودگی هوا را حل کرد/ باهنر: مسئله آلایندگی هوا در کلانشهرها دغدغه مجلس است نایب رئیس مجلس با بیان اینکه آلودگی هوا در شرایط کنونی جزء دغدغه‌های مهم تمام نمایندگان مجلس است، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس باید این مسئله را به صورت جدی پیگیری کند. http://cdn.icana.ir/d/019/127434.jpg آصفری:,با,اقدامات,کوتاه‌مدت,نمی‌توان,مشکل,آلودگی,هوا,را,حل,کرد/,باهنر:,مسئله,آلایندگی,هوا,در,کلانشهرها,دغدغه,مجلس,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد حسن آصفری در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 50 قانون اساسی گفت: متاسفانه در شرایط کنونی اکثر مردم کلانشهرها به ویژه شهر اراک با مشکل آلایندگی هوا مواجه هستند و مردم در شرایط کنونی با آلودگی بسیار بالایی دست و پنجه نرم می‌کنند.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من دستگاه های متولی باید بازرسانی را به بیمارستان های اراک و تهران برای بررسی مشکلات بیماران اعزام کنند.

وی ادامه داد: اخیرا من از چیت چیان وزیر نیرو سوالی را درباره وضعیت پالایشگاه شازند اراک مطرح کردم که وی در نشست کمیسیون مربوطه قول داد که مشکل سوخت نیروگاه را حل کند حال در شرایط کنونی شاهد هستیم که در 15 روز اخیر نیروگاه شازند اقدام به مصرف سوخت مازوت کرده که این موجب تشکیل آلودگی هوا در این منطقه شده است.

آصفری افزود: در شرایط کنونی وزارت نیرو باید اخطار جدی به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به خاطر انجام بازی‌های سیاسی ارائه کند، همچنین هیات رئیسه مجلس باید کمیته ویژه‌ای را برای بررسی این معضل در کلانشهرها تشکیل دهد تا مقصر شناخته شده و علت عدم اقدامات مناسب دولت مشخص شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: به نظر من ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست باید در یک جلسه غیر علنی به نمایندگان در رابطه با علل بروز آلایندگی هوا پاسخ دهد. از طرفی دیگر ابتکار باید از اقدامات سیاسی خود دست بردارد، از این رو در شرایط کنونی به طور حتم با اقدامات کوتاه مدت مانند تعطیلی مدارس نمی توان مشکلات آلودگی هوا در کشور را حل کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه زمانی که تنها میزان آلایندگی در تهران تشدید می‌شود نمایندگان هوشیار شده اما با وجود آنکه دیگر استان‌ها با این معضل روبرو هستند اما دولت هیچ اقدامی نمی‌کند.

در ادامه نشست محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: به طور حتم این اخطار دغدغه و مسئله تعداد زیادی از نمایندگان مجلس است زیرا امروز یکی از مشکلات جدی کشور به ویژه در کلانشهرها مسئله آلایندگی هوا بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث آلودگی اراک نیز می توان اقدامات ویژه ای مانند تغییر سوخت نیروگاه شازند انجام داد. از طرفی دیگر قطعا کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس باید با اهتمام بیشتری این مسئله را دنبال کرده و با برگزاری نشست‌هایی با حضور مسئولان این موضوع را تعیین تکلیف کند./

پایان پیام 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000