هدر اصلی
1394/09/29 12:37:57
سرویس صحن
کوچک‌زاده در تذکر شفاهی:

با این برجام چرخ زندگی مردم نمی‌چرخد/ قیمت نفت هزینه استخراج آن را هم تأمین نمی‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت ۳۰ دلاری نفت هزینه استخراج آن را هم تامین نمی‌کند، تصریح کرد: ابا این برجام چرخ زندگی مردم نخواهد چرخید و نباید به آن دل خوش کرد.
با این برجام چرخ زندگی مردم نمی‌چرخد/ قیمت نفت هزینه استخراج آن را هم تأمین نمی‌کند نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت 30 دلاری نفت هزینه استخراج آن را هم تامین نمی‌کند، تصریح کرد: ابا این برجام چرخ زندگی مردم نخواهد چرخید و نباید به آن دل خوش کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/49503.jpg با,این,برجام,چرخ,زندگی,مردم,نمی‌چرخد/,قیمت,نفت,هزینه,استخراج,آن,را,هم,تأمین,نمی‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی کوچک‌زاده در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با بیان اینکه حتی اگر همین امروز لایحه برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه سال آینده تقدیم مجلس شود، تا اول سال 95 نیز نمی‌توانیم آنها را تصویب کنیم، گفت: اول باید برنامه ششم تصویب و طبق آنچه در آیین‌نامه آمده است، کمیسیون‌ها حداقل 35 روز برای بررسی این لوایح کار می‌کنند. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از آن مدت، 40 روز زمان لازم است تا کار بودجه انجام شود و این در حالی است که ما تا شب عید تنها 90 روز وقت داریم، لذا باید برنامه‌ریزی درستی کرد و این عقب‌ماندگی زمان را جدی گرفت.

وی تاکید کرد: به نظر من عمدی در اینکه برنامه اداره کشور توسط مجلس فعلی تصویب و تهیه نشود، وجود دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: برای سکانداران سیاست خارجی کشور متأسفم؛ زیرا قیمت نفت با اضافه تولید آل صهیون به 30 دلار رسیده است، یعنی هزینه استخراج آن هم درنمی‌آید؛ حالا شما دلخوش کنید که برجام را امضا کرده‌اید. به فرض قرار باشد از آنها برای این مملکت آبی گرم شود؛ اما آل سعود بدون دستور آنها کاری نخواهد کرد. بنابراین باید گفت قیمت نفت با اضافه تولید آن در شرایطی است که هیچ اتفاق خوشایندی را برای زندگی مردم رقم نخواهد زد.

کوچک‌زاده خطاب به مسئولان دولتی کشور بیان کرد: به داد خودتان برسید، من نگرانم و به مردم هم می‌گویم این حرکات برای زانو درآوردن مردم در مقابل آمریکاست.

وی خطاب به نایب‌رئیس مجلس گفت: آقای باهنر، طبق بند 29 برجام، اتحادیه اروپایی و دولت‌های عضو و ایالات متحده باید منبطق با قوانین خود از هرگونه سیاست خاص تاثیرگذاری منفی و مستقیم بر عادی‌سازی تجارت و عادی‌سازی روابط اقتصادی با ایران خودداری کنند و بند 28 و 30 نیز بر این موضوع تاکید دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: روز گذشته آقای اوباما به بهانه تصویب بودجه آمریکا گفته است؛ اگر مسافران 38 کشور طی  5 سال گذشته به ایران سفر کرده باشند، برای ورود به آمریکا ویزا نیاز خواهند داشت که این اخلال در سیاست تجارت ایران و خلاف برجام است.

وی بیان کرد: این موضوع خلاف را حتی یک بچه نیز می‌فهمد، بنابراین مدام بهانه نیاورید که قطع‌نامه را به حقوقدانان برای بررسی ارائه داده‌اید.

کوچک زاده در پایان با تاکید بر اینکه با این برجام چرخ زندگی مردم نخواهد چرخید، خطاب به مسئولان دولتی تصریح کرد: جلوی این رفتارها را بگیرید و با تکیه بر مردمی انقلابی که اسم آنها را افراطی گذاشته‌اید، چرخ مملکت را پیش ببرید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet